Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Бюджет Чернігівської області: компенсація на енергоносії медикам та прихований дефіцит

Бюджет Чернігівської області: компенсація на енергоносії медикам та прихований дефіцит

Восьма сесія обласної ради, що відбулася 22 грудня, увійде в історію: головний кошторис Чернігівщини на наступний рік прийняли найшвидше за цю каденцію – усього за ….15 хвилин.

«Діра» у … 334 мільйони

Щоправда, пленарне засідання розпочалося із годинною затримкою. Причиною став тривалий розгляд (45 хвилин) бюджетного питання на президії. Там усіх присутніх вразив відвертістю директор департаменту фінансів облдержадміністрації Валерій Дудко.

«Цей проєкт обласного бюджету має прихований дефіцит у 334 мільйона гривень», – повідомив він.

На цьому неприємні новини не закінчилися: з виконанням нинішнього теж проблеми. За словами Валерія Дудка, обласні медзаклади мають двомісячну заборгованість по вже збільшеній зарплаті. Борг потроху гасять. Цього не можна сказати про енергоносії. Заборгованість за ними у медзакладів області сягнула 23 мільйонів гривень.

Чим лататимуть?

Як наголосив голова ОДА В`ячеслав Чаус, повне відшкодування медикам вартості енергоносіїв треба закласти у новий бюджет. Так само, як і передбачити 20 мільйонів для запуску комунального підприємства «Ліки Чернігівщини». Валерій Дудко пропонував компенсувати витрати за рахунок вільних залишків, перевиконання поточного кошторису та приватизації комунального майна. І взяв тайм-аут, аби порахувати.

«На президії депутати внесли пропозиції до бюджету. Ми їх делегували опрацювати керівнику департаменту фінансів і з ними вийшли на сесію. Я вважаю, ми – молодці, адже показали повну консолідацію. Незалежно від політичного бачення проголосували за бюджет, з яким наша область жити увесь наступний рік. Звичайно, дефіцит є, однозначно. Будемо працювати, аби його зменшувати», – пояснила голова обласної ради Олена Дмитренко.

Чому проголосували «за»?

Вже у сесійній залі доповнений проєкт бюджету-2022 одноголосно підтримали 57 депутатів.

До останнього вагалися у фракції партії ВО «Батьківщина», зізнався її голова Іван Якуб. А все через ту саму «діру».

«Дефіцит, насправді, буде ще більший. Тому, що на наступний рік ціна на енергоносії ще не відома. Приватизація не вирішить проблему – це тимчасові гроші. Керівництво, на жаль, не проводить систематизацію комунальних підприємств, аби зберегти прибуткові виробництва. З одного боку, бюджет треба приймати, аби було фінансування. З іншого – слід мати чітке розуміння погашення заборгованості за 2021 рік і статті надходжень на 2022-й», – зазначив Іван Якуб.

Бюджет Чернігівської області: компенсація на енергоносії медикам та прихований дефіцит

Аукціонам з продажу деревини сказали «Ні»

Опозиціонери від «Нашого краю» та «Батьківщини» не просто критикували незбалансований кошторис, але й пропонували, як його серйозно покращити. Перші внесли, а другі підтримали питання про запровадження електронних торгів з продажу деревини райагролісгоспами.

«Це дасть змогу збільшити надходження до обласного бюджету на 200 мільйонів за рік. Таким рішенням ми також пропонуємо відрахування райагролісгоспам до скарбниці ОТГ», – уточнив Юрій Музика.

Спочатку на президії, а потім і на сесії, ініціативу заблокувала більшість (Радикальна партія, ОПЗЖ, «Рідний дім», «Слуга народу»). Питання просто зняли з розгляду. Аргумент, який вплинув, озвучив перший заступник гендиректора КП «Чернігівоблагроліс» Андрій Бунін. Мовляв, через аукціони всю деревину скуповуватимуть переробники з інших областей, а місцеві залишаться ні з чим.

Голова ОДА звернув увагу загалу: навіть без вказаного рішення обласної ради, ніщо не заважає райагролісгоспам хоча б ділову деревину продавати за ринковими цінами через електронні торги.

Обласний «парламент» також ухвалив низку звернень. Одне з них ініціював керівник фракції «Батьківщини» Іван Якуб. У ньому йдеться про необхідність забезпечення пільгової ціни на газ для хлібопекарської галузі.

Фото — ілюстративне.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
23.12.2021

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь