Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Бустерна доза від Covid-19: у МОЗ пояснили, навіщо робити щеплення

Бустерна доза вакцини від коронавірусу дозволяє відновити ефективність препарату. Особливо це актуально для літніх людей та людей із супутніми захворюваннями.

Про це розповів головний санітарний лікар Ігор Кузін у соціальних мережах.

– За даними досліджень, ефективність будь-якої вакцини з часом зменшується. Також з’являються нові штами Covid-19, зокрема Омікрон. Бустерна ж доза допомагає поновити ефективність вакцин від Covid-19, симптоматичного захворювання, госпіталізації та смерті внаслідок цієї хвороби, – зазначив він.

Санлікар додав, що бустерну дозу рекомендують робити мРНК-вакцинами. За даними досліджень, вони демонструють найкращі результати незалежно від того, якими вакцинами людина зробила базовий курс.

В Україні зараз бустерну дозу можуть отримати повнолітні, які завершили базовий курс щеплення понад шість місяців тому. Оптимальний термін введення – від шести до дев’яти місяців.

Кузін закликав людей не зволікати з отриманням як базового курсу вакцинації, так і бустерної дози, адже це єдина можливість вберегтись від небезпечних наслідків коронавірусу.

За минулу добу, 13 січня, в Україні від Covid-19 отримали щеплення 92 835 людей. Першу дозу отримали 32 334 людини, другу дозу – 45 465 людей, додаткову дозу отримала 551 людина, бустерну дозу – 14 485 людей.

Джерело: Ігор Кузін

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-01-14 13:47:10

Магазин Автозапчастин м.Ніжин