Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Бустерна Covid-доза для українців: коли до неї потрібно готуватися і від чого це залежить

З появою нового варіанта коронавірусу Омікрон у світі, й в Україні зокрема, медики і вчені все частіше почали говорити про необхідність введення бустерної дози повністю вакцинованим людям.

Яка наразі ситуація в нашій країні з третім щепленням, чи отримають його українці і, якщо отримають, то коли, розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в коментарі ЗМІ у кулуарах Верховної Ради.

Насамперед він запевнив, що вакцини проти коронавірусної інфекції в Україні достатньо. Зокрема і з урахуванням гіпотетичного прийняття рішення МОЗ про бустерну дозу.

У даному випадку все залежить від рішення ЄС з цього питання, у країнах якого бустер пропонують вводити через дев’ять місяців після дводозової вакцинації.

– Якщо пропозицію вчених про дев’ятимісячний інтервал схвалять на рівні Європарламенту, то ми будемо готові повторити це все на території України, – заявив Ляшко.

Водночас він нагадав, що розробку Covid-сертифікатів Україна також погоджувала відповідно до законодавства ЄС.

– Ми готові до цього технічно. Плюс – наявність вакцин. Тобто ми можемо в будь-який момент запустити бустерну дозу і розширити вікову категорію, – додав міністр.

Нагадаємо, що Єврокомісія раніше пропонувала скоротити термін дії Covid-сертифікатів з одного року до дев’яти місяців, а для його продовження буде потрібна бустерна доза.

Такі зміни пропонують запровадити з 10 січня 2022 року.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-12-03 14:04:18

Магазин Автозапчастин м.Ніжин