Україна і світ

Будівництво в історичній частині Києва без дозволу Мінкульту незаконно, – Верховний Суд

Правові позиції Верховного Суду є обов’язковими для всіх судів України

Джерело: 112.ua

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду постановив, що будь-яке будівництво в історичній частині Києва без дозволу Міністерства культури є незаконним. Про це йдеться в повідомленні прес-служби суду та в постанові від 21 серпня.

Верховний Суд розглянув скаргу Мінкультури на дії ТОВ “Фін-Інвест Менеджмент”, яке будує житловий комплекс Edeldorf на вул. Старонаводницькій, 42-44 в історичному ареалі Києва в безпосередній близькості від Звіринецького кладовища та Києво-Печерської лаври.

Окружний адмінсуд Києва та Шостої апеляційний адмінсуд встали на бік забудовника і визнали незаконним розпорядження Мінкультури від липня 2018 року з вимогою зупинити будівництво як порушує закон “Про охорону культурної спадщини”.

Суди попередніх інстанцій вирішили, що дане розпорядження міністерство видало незаконно, так як не попередило забудовника про проведення огляду місця будівництва і не задокументувало сам процес перевірки.

Новини за темою: Рада має намір запровадити середньострокове планування будівництва і ремонту доріг

Верховний Суд став на сторону Мінкультури і зазначив, що об’єкт будівництва по вул. Старонаводницькій, 42-44 розташований в безпосередній близькості від охоронної (буферної) зони об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – ансамблю Києво-Печерської Лаври і знаходиться в межах Центрального історичного ареалу.

В базі Мінкультури відсутній дозвіл на початок будівельних робіт на даній ділянці.

Новини за темою: ДБР розслідує розтрату 37 млн грн під час будівництва на полігоні “Широкий лан”

Колегія суддів також врахувала історико-культурну цінність ансамблю Києво-Печерської Лаври, в безпосередній близькості від охоронної (буферної) зони якого знаходиться земельна ділянка, на якій планується будівництво.

Тому в даному спорі, на думку суду, індивідуальне право (інтерес), яке виражається в гарантованому частиною першою статті 42 Конституції україни право на підприємницьку діяльність, протиставляється публічного інтересу, який виражається в збереженні і охороні історико-культурної спадщини світового значення.

У підсумку Верховний Суд скасував рішення судів попередніх інстанцій та задовольнив скаргу Мінкультури, заборонивши будівництво.

Відзначимо, що правові позиції Верховного Суду є обов’язковими для всіх судів України.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua

Close