Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Британія, США і Австралія через загрозу терактів закликали співвітчизників покинути аеропорт Кабула

США і Велика Британія закликали своїх громадян покинути аеропорт Кабула і уникати поїздок туди через погрози безпеки життя і здоров’я.

Країни випустили попередження пізно ввечері в середу, оскільки тисячі людей все ще чекають всередині і зовні аеропорту, чекаючи вильоту.

А міністр закордонних справ Австралії Маріс Пейн заявила про високу загрозу терактів в районі аеропорту в Кабулі в четвер.

– Існує постійна і дуже висока загроза теракту, – сказав Пейн в Канберрі.

Понад 82 тис. іноземців відлетіли з Кабула після того, як столиця Афганістану потрапила до Талібану. Країни поспішають евакуювати людей до крайнього терміну 31 серпня.

– Таліби пообіцяли дозволити іноземцям та афганцям залишати країну і після 31 серпня, – сказав держсекретар США Ентоні Блінкен.

Однак наразі країни рекомендують своїм громадянам, а також власникам в’їзних віз покинути цей район.

– Ця небезпека і ці ризики збільшувалися з кожним днем, це ми завжди знали, і саме тому ми діяли такими високими темпами, якими тільки могли, – додала міністр закордонних справ Австралії Маріс Пейн.

Австралія допомогла евакуювати близько 4 тис. громадян з кабульського аеропорту, в тому числі 1,2 тис.  лише за останню ніч.

Джерело: BBC News

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-26 13:38:49