Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Бої за Бахмут – 29 березня 2023 року – заява Міноборони

Російські військові, концентруючи найбільші свої наступальні спроможності на Бахмутському напрямку, вдаються до психологічних трюків, щоб навіяти потрібні їм ідеї та наративи.

Детально про медійні зусилля загарбників довкола теми боїв за Бахмут розповіла заступник міністра оборони України Ганна Маляр.

За словами заступника очільника оборонного відомства, саме таким і є інформаційно-психологічне підкріплення військових дій росіян.

Зараз дивляться

Наразі, наголошує Ганна Маляр, Росія медійно відпрацьовує три завдання:

  • підірвати довіру українського суспільства та військових до рішень командування щодо Бахмута,
  • демотивувати та психологічно ослабити українське військо,
  • спровокувати українське військове керівництво на помилкові дії.

– Росіяни намагаються змістити акценти в темі Бахмута та нівелювати те, що є нашою перевагою, – розумне й грамотне планування операцій.

Зміщений акцент – це розглядати Бахмут як апокаліптичну подію та робити з цих боїв поділ реальності на до та після, – викриває плани ворога Ганна Маляр.

За словами заступника міністра оборони України, росіяни зможуть просувати в інфополе вигідні для них сценарії українських дій, коли суспільство сприйматиме бої в Бахмуті як фактор, який кінцевим чином вплине на хід війни.

– Надмірно “накручене” наближенням “кінця” перелякане суспільство, за задумом ворога, повинно почати тиснути на військово-політичне керівництво, щоб припинити оборонні дії, – пояснює Ганна Маляр.

Це, додає заступник очільника оборонного відомства, і є тією інформаційно-психологічною операцією (ІПСО, – Ред.), що має впливати на ухвалення військових рішень.

Наразі ворог використовує наративи про те, що нібито:

  • рішення тримати Бахмут є політичними,
  • Бахмут немає сенсу тримати, тому що там майже все в оточенні,
  • героїзм українських бійців “роздмухує” українська пропаганда.

У своїх ІПСО на тему Бахмута росіяни регулярно експлуатують прізвища президента України та командувача Сухопутних військ.

Таким чином, наголошує Ганна Маляр, окупанти прагнуть підірвати довіру Володимира Зеленського та Олександра Сирського та спровокувати конфлікт серед військового керівництва держави.

– У російських вкидах не пишуть, що військові рішення не ухвалюються одноосібно. Є військове командування на чолі з Головнокомандувачем та начальником Генерального штабу.

Крім того, постійно відбуваються засідання Ставки верховного головнокомандувача, де теж ухвалюються оперативні рішення за участі всіх силових структур, – зауважує заступник міністра оборони України.

Що насправді відбувається та як слід сприймати інформацію про бої в Бахмуті

Ганна Маляр наголошує: нині в районі Бахмута триває активна фаза війни. Так само активна, як і на інших напрямках на Сході, де з січня 2023 року триває повномасштабний наступ ворога.

– Ми обороняємо Бахмут так само віддано, як і всі інші населені пункти. Застосування наших сил і засобів визначається не політичною доцільністю, а тим, які ресурси необхідні для відсічі ворогу та виконання бойових завдань на цьому напрямку, – зазначає заступник очільника оборонного відомства.

Оборона Бахмута, зауважує заступник міністра оборони, наразі обумовлена оперативно-тактичною доцільністю, а рішення ухвалюються грамотні, виважені та спрямовані на виконання актуальних оборонних задач.

Які можуть бути оборонні задачі?

  • Утримання займаних рубежів та позицій,
  • недопущення просування противника вглиб території,
  • завдання ворогу значних втрат,
  • створення умов для переходу в контрнаступ.

Ганна Маляр наголошує: оборонятимуть Бахмут доти, доки це буде необхідно з огляду на виконання військових оборонних завдань.

І лише військове командування, а не російські ІПСО визначатимуть, скільки оборона Бахмута триватиме.

– І найнеприємніша для ворога інформація: бої за Бахмут – не апокаліпсис. Це ще одна героїчна сторінка потужної української армії у війні проти Російської Федерації, – зауважує заступник міністра оборони.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Ганна Маляр

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-29 13:26:25