Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Ботулізм на Чернігівщині: посідаємо другу сходинку за кількістю випадків

Чи часто ми замислюємося над тим, які продукти харчування можуть зашкодити нашому здоров’ю, бути джерелом інфекційних захворювань? Найнебезпечнішим захворюванням, яке виникає після вживання продуктів, що містять ботулінічний токсин – є ботулізм.
Про це повідомляє Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Ботулотоксин, який виробляє бактерія Clostridium botulinum – є одним із найсильніших серед усіх відомих біологічних отрут. Смертельна доза для людини становить усього 0,3 мікрограма. При цьому відрізнити продукт із вмістом токсину від звичайного доброякісного зазвичай неможливо. Іноді токсиноутворення в консервній банці може проявитися «бомбажем» (здуттям) завдяки газоутворенню при життєдіяльності мікроорганізмів. Але в більшості випадків розпізнати ботулотоксин у продукті ніяк не можна – ні за смаком, ні за запахом, ні за зовнішнім виглядом.

В’ялена, копчена та солона риба, гриби домашнього консервування, м’ясні та рибні консерви і домашня ковбаса є основними продуктами, які потенційно можуть містити ботулотоксин. В Україні випадки ботулізму спричинені переважно споживанням в’яленої риби домашнього приготування.

Фото: Прокти із зони “ризику”

За інформацією ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», Чернігівська область в 2023 році знаходилася на другому місці за кількістю випадків захворюваності на ботулізм (захворіло 8 осіб, з них 1 дитина). За останні 5 років на території області щороку реєструвались випадки захворювань серед населення, за цей період захворіло 38 людей, з яких померло – 4.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Враховуючи особливості ландшафту, а саме: наявність великої кількості річок, озер, ставків, наша область знаходиться в зоні значного ризику. Основним продуктом, що призводить до ботулізму, є в’ялена непатрана риба, виготовлена в домашніх умовах або придбана в місцях стихійної торгівлі.
Вас може зацікавити: Ніжинщина може прихистити понад 20 тисяч осіб – Григорій Ковтун, Поради батькам від вихователів дитсадків, Половина снарядів з обіцяного мільйона буде до березня – Жозеп Боррель.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram


Джерело: mynizhyn.com
2024-02-03 09:17:44