Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Борщ-батл: Мінкульт влаштував змагання для міністрів (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Міністерство культури та інформаційної політики України влаштувало марафон Культура та традиція приготування українського борщу.

У рамках культурного заходу у прямому ефірі відбудеться змагання з приготування найкращої страви між міністром захисту довкілля і природних ресурсів України Романом Абрамовським, міністром культури й інформаційної політики Олександром Ткаченко, віце-прем’єром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною, міністром закордонних справ Дмитром Кулебою та міністром юстиції Денисом Малюською.

Модератором змагання між політиками буде кулінар Євген Клопотенко. Трансляція розпочнеться о 17.30, 22 грудня.

Декілька місяців тому експертна ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України рекомендувала міністерству включити до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України культуру приготування українського борщу.

У відомстві тоді зазначили, що включення елемента НКС Культура приготування українського борщу до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України буде одним із важливих кроків для підготовки номінаційного досьє до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Таке рішення було спричинене тим, що ресторанний путівник Michelin оголосив, що починає оцінювати ресторани Москви, в яких пропонують емблематичну для Росії страву – борщ. У травні 2019 року Міністерство закордонних справ Росії стверджувало, що борщ є символом традиційної кухні Російської Федерації.

Після того, як Україна розпочала внесення борщу до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України, у РФ зазначили, що такі дії є новим приводом для міжнародного скандалу.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-12-22 11:57:42