Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Боррель підтвердив, що ЄС спрямує €1,4 млрд з доходів з росактивів на зброю для України

Фото: Урядовий портал

Рада ЄС погодила рішення надати Україні на озброєння €1,4 млрд з доходів від заморожених російських активів.

Це підтвердив Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель на пресконференції у Люксембурзі.

€1,4 млрд з доходів від заморожених росактивів підуть на зброю для України

— Міністри сьогодні узгодили законодавчі межі для використання доходів від заморожених активів РФ, які будуть спрямовані до Європейського мирного фонду, – заявив він.

Зараз дивляться

За його словами, ці кошти будуть використані якнайшвидше в інтересах України: €1,4 млрд євро будуть доступні наступного місяця і ще €1 млрд – до кінця року.

— Вони будуть надаватися Україні на ці три цілі – ППО, боєприпаси, підтримка української промисловості, – уточнив Боррель.

Боррель також сказав, що у ЄС знайшли спосіб обійти постійні спроби Угорщини заблокувати рішення.

— Ми розуміємо, що з юридичної точки зору, оскільки одна країна не брала участі у рішенні щодо використання активів, вона не може брати участі в ухваленні рішення про те, на які цілі їх спрямовувати. Зараз робота, яку нам ще треба зробити стосовно Європейського фонду миру, прискориться без цього блокуючого фактора. Лідери будуть говорити про це на наступному саміті, – сказав він.

Раніше Боррель повідомив, що Євросоюз спрямує €2,5 млрд прибутків від заморожених російських активів на допомогу Україні двома траншами, перший з них надійде вже наступного тижня.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-24 21:51:35