Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Боррель ініціює створення військово-навчальної місії ЄС в Україні: Скоро внесу пропозицію

Верховний представник Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель уже найближчим часом планує ініціювати запуск в Україні військово-навчальної місії ЄС.

Про це він розповів в одному з інтерв’ю. За словами Борреля, йдеться про військово-консультативну та навчальну місію ЄС (EU Military Advisory and Training Mission Ukraine), у рамках якої європейські військові інструктори могли б навчати керівний склад армії України.

Боррель уточнив, що вже була проведена попередня оцінка вартості такої місії та потреб України.

– Ми вже на місці оцінили, що потрібно українцям, чим ми можемо реально допомогти, скільки коштує така місія, а також хто може взяти в ній участь. Найближчим часом я внесу відповідну пропозицію країнам-членам Євросоюзу, – зазначив Боррель.

У голови європейської дипломатії також запитали, чи повинен ЄС у нинішній ситуації надавати ще більшу підтримку Україні. У відповідь Боррель поінформував, що Брюссель вже зробив чимало для нашої держави, зокрема й у фінансовому плані.

– Ми робимо багато, можливо, більше, ніж інші. Протягом останніх кількох років ми постійно підтримували Україну фінансовою допомогою на мільярди. Ми розширюємо взаємну торгівлю та інтенсифікуємо наші економічні відносини, – заявив Боррель.

Він уточнив, що минулого тижня схвалив виділення українській армії ще 31 млн євро, які будуть спрямовані на покращення логістики та боротьбу з кібератаками.

Крім того, Боррель нагадав про розгортання в 2014 році Консультативної місії Євросоюзу в Україні (EUAM Ukraine) з реформування цивільного сектору безпеки.

Джерело: Die Welt

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-12-29 15:00:30

Магазин Автозапчастин м.Ніжин