Україна і світ

Боррель хоче збільшити постачання боєприпасів Україні від ЄС

Угода в рамках військової допомоги Україні з боку Євросоюзу буде досягнута під час зустрічі міністрів закордонних справ та оборони ЄС 20 березня.

Про це повідомив верховний представник Європейського Союзу Жозеп Боррель.

Він зазначив, що під час зустрічі планується обговорення трьох пунктів:

Зараз дивляться

  • налагодження поставок Україні більшої кількості артилерійських боєприпасів, зокрема калібру 155 мм, коштом Європейського фонду миру;
  • пришвидшення закупівлі снарядів калібру 155 мм для потреб держав-членів Євросоюзу та забезпечення довгострокової підтримки України;
  • інвестиції у швидке нарощування виробничих можливостей оборонної промисловості ЄС.

За його словами, під час дискусії з міністрами оборони в Стокгольмі всі погодилися з необхідністю рухатися вперед. Однак, над деякими питаннями потрібно попрацювати.

– Я маю намір досягти домовленості про пакетну угоду за цими трьома напрямками на нашій наступній зустрічі міністрів закордонних справ і оборони 20 березня, напередодні Європейської ради 23-24 березня, – написав він.

Жозеп Боррель зазначив, що щодо питання боєприпасів, то Євросоюзу “потрібно лише додати промислові потужності”.

– Однак, щоб інвестувати в ці потужності, оборонна промисловість потребує видимості і визначеності. Це те, що ми маємо забезпечити зараз, щоб підтримати Україну проти найбільшої загрози миру і демократії в Європі з часів Другої світової війни, – додав він.

Раніше міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна потребує в декілька разів більше артилерійських снарядів, ніж надає Євросоюз.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-14 20:08:04

Магазин Автозапчастин м.Ніжин