Україна і світ

Бородянський про відповідальність за дезінформацію: В’язниця виключена, а громадські роботи – будуть

За словами Бородянського, щоб суд виніс вирок про покарання за дезінформацію, він зобов’язаний звернутися і отримати висновок ЄСПЛ
Міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський пообіцяв, що журналістів не саджатимуть до в’язниці за дезінформацію, а відправлятимуть на суспільно корисні роботи. Про це Бородянський заявив в ефірі програми “Політклуб з Віталієм Портниковим” на “Эспрессо.TV”.

“Вона (кримінальна відповідальність за дезінформацію – ред.) не передбачає тюремного ув’язнення, а лише суспільно-корисні роботи”, – запевнив міністр.

Він розкрив подробиці процедури визнання провини за дезінформацію. Так, карати починають після того, як уповноважений три рази доведе в суді факт дезінформації розповсюджувачем. При цьому ці три порушення повинні бути зафіксовані протягом року.

Для того, щоб суд виніс обвинувальний вирок, він зобов’язаний звернутися і отримати висновок Європейського суду з прав людини, зазначив Бородянський.

“Ми передбачили запобіжні заходи, щоб добросовісну людину не можна було посадити. Немає висновку – немає вироку”, – підсумував глава Мінкульту.

Нагадаємо, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив стурбованість і дав критичну оцінку українському законопроекту про боротьбу з дезінформацією.

Перед цим Національний союз журналістів України і Європейська федерація журналістів розкритикували новий законопроект.

Нагадаємо, раніше в Міністерстві культури розповіли про законопроект, який регулюватиме медіасферу в Україні: зокрема, як будуть боротися з фейками, яким повинен бути формат новин і відповідальність за дезінформацію. Міністр культури Володимир Бородянський, коментуючи ініціативу міністерства з регулювання медіасфери в Україні, запевнив, що свобода слова в Україні не постраждає.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close