Україна і світ

Богдан пояснив, чому саме він очолив Адміністрацію Президента Зеленського

Богдан пояснив, чому саме він очолив Адміністрацію Президента Зеленського

Глава Адміністрації Президента України Андрій Богдан розповів, що Володимир Зеленський призначив його на посаду через те, що він з команди гаранта має найбільший досвід роботи юристом. Також Богдан переконує, що готовий залишити крісло глави АП “хоч завтра”.

Про це Богдан заявив в ефірі програми “Право на владу”.

Мабуть, більшість присутніх політиків знають, що я досить-таки хороший адвокат і в мене дуже багато клієнтів. І я немало заробляю. Чому я потрапив на цю посаду? Тому що в мене великий досвід бюрократичної роботи, великий досвід юридичної роботи, великий досвід адвокатської роботи. І так сталося, що в нашій команді немає іншого, хто би мав такий досвід,
– пояснив він.

Також очільник Адміністрації глави держави додав, що не прагнув до керівної посади на Банковій.

“Я б туди дуже не хотів. Там дуже складна обстановка, складні люди. І виходячи пізно ввечері звідти, дуже болить голова. Я для себе роблю завдання – дати за якийсь період можливість привести туди, можливо, у Верховну Раду після її розпуску, і дасть Бог, у Кабінет міністрів передових людей, молодих, перспективних. Можливо, без досвіду – чогось їх навчити. І дати їм можливість працювати. Працювати на користь України”, – сказав Богдан.

Він підсумував, що готовий піти з посади глави АП “хоч завтра, бо це тільки в плюс”. 

Скандал з призначенням Богдана главою АП: що відомоЗеленський призначив Богдана главою Адміністрації Президента й одразу після цього у суспільстві почали точитися суперечки, чи законним є цей указ. На сайті президента України 23 травня навіть зареєстрували петицію з вимогою звільнити Андрія Богдана з посади. Автор петиції стверджує, що Богдан не має права займати цю посаду на підставі Закону України “Про очищення влади” (люстрації).

Окрім того, занепокоєння призначеннням Богдана висловили й іноземні інвестори. Вони сумніваються, що людина, яка діяла на благо олігарха Ігоря Коломойського змінить свій курс і почне працювати на благо країни.

Чому Андрій Богдан потрапив під люстрацію?

Богдан працював на високих посадах в урядах екс-президента Віктора Януковича та прем’єра Миколи Азарова. Так, у 2007-2010 роках Богдан був заступником міністра юстиції, потім – заступником міністра Кабінету міністрів (2010-2011 роки) і урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики (2013-2014 роки).

Тож Богдан мав би підпадати під дію закону про очищення влади, тобто – про люстрацію і не мав би обіймати жодні державні посади. Проте при схваленні закону посади голови Адміністрації Президента і його заступників були виведені з-під державної служби. Тож призначення Богдана головою АП, хоча й викликає певне невдоволення, однак є цілком законним

Але цей факт спростовує авторка проекту закону про люстрацію Тетяна Козаченко. За її словами, перелік посад, які не може обіймати особа, що підпадає під люстрацію, є у 2-ій статті закону “Про очищення влади”. І там чітко зазначена посада голови Адміністрації Президента.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
24.05.2019