Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Блінкен оцінив прогрес України на шляху до НАТО

На шляху до НАТО Україна досягає прогресу за різними напрямками від сфери безпеки до боротьби з корупцією. Також українські війська мають успіхи у війні з Росією.

Про це заявив очільник Державного департаменту США Ентоні Блінкен під час брифінгу за підсумками зустрічей у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

Успіхи України на шляху до НАТО

За його словами, під час засідання Ради Україна-НАТО 4 квітня, було обговорено додаткову допомогу для українських військ, а також обговорено успіхи України.

Зараз дивляться

– Упродовж останніх місяців Україна досягла значних успіхів. Вони відтіснили російський флот та відкрили експорт зерна Чорним морем. Зараз обсяги транспортування зерна навіть більші, ніж до початку агресії Росії, – сказав Блінкен.

За словами держсекретаря, до України наразі надходить дедалі більше приватних інвестицій, а українські захисники потужно утримують свої позиції на лінії фронту.

Він додав, що Україна має успіхи у сферах врядування та безпеки, а також збільшення потенціалу для антикорупційних установ та посилення прозорості й підзвітності щодо наданої військової допомоги.

Блінкен вказує, що це стало однією з тем, яку обговорювали очільники МЗС під час зустрічі НАТО в Брюсселі.

– Я думаю, ці успіхи свідчать про те, що Україна сприймає наші рекомендації, рекомендації всіх союзників, та серйозно виконує важку роботу, щоб відповідати високим стандартам НАТО, – сказав Блінкен.

Глава Держдепу США наголосив, що майбутнє України в НАТО. Він підкреслив, що сьогодні союзникам по НАТО треба створити такий міст, який зміг би забезпечити членство України в Альянсі.

– Зараз наша мета – створити міст до повноправного членства, запропонувавши додаткову підтримку та кращу взаємодію в умовах, коли Україна проводить реформи, необхідні для приєднання до Альянсу, – сказав він.

Засідання Ради Україна-НАТО

Нагадаємо, 4 квітня відбулась зустріч голів МЗС в рамках засідання Ради Україна – НАТО. Захід був присвячений довгостроковій підтримці України.

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба закликав партнерів надати Києву більше засобів протиповітряної оборони Patriot, щоб ефективніше відбивати масовані атаки РФ.

Своєю чергою генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що має намір провести обговорення між союзниками теми створення довгострокової підтримки України.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-05 01:22:14