Україна і світ

Благодатний вогонь 2019: як виникає і чому сходить на православний Великдень

Напередодні свята Великодня, у Велику суботу, в Єрусалимі сходить Благодатний вогонь. Як він виникає і чому сходить на православний Великдень – в матеріалі Фактів ICTV.

Благодатний вогонь 2019: як виникає і чому сходить на православний Великдень

Благодатний вогонь сходить щороку напередодні Великодня в єрусалимському храмі Гробу Господнього.

Саме в цьому храмі був похований, а потім і воскрес Ісус Христос. Віруючі вважають, що ця подія символізує зв’язок Бога з людством.

Як сходить благодатний вогонь

Святі писання розповідають, що першим свідком Благодатного вогню став апостол Петро. Коли він дізнався, що Христос воскрес, то відправився до його гробниці. На місці, де лежав Ісус, апостол побачив божественне світло.

Благодатний вогонь називають дивом, тому про нього писали, як і християнські, так і мусульманські автори.

Крім того, сходження суворо контролюється. Напередодні Великої суботи в храмі гасять всі свічки, лампади і панікадила. У суботу вранці Кувуклію – каплицю, зведену над Гробом, оглядають делегації всіх християнських церков, а потім запечатують Гроб.

Благодатний вогонь 2019: як виникає і чому сходить на православний Великдень

Потім починається церковна хода. В період з 14.00 до 15.00 Єрусалимський Патріарх йде в Кувуклію. До слова, його оглядають на наявність джерел вогню, в наш час цим займається ізраїльська поліція.

Патріарх у каплицю заходить з факелами та свічками. Після прочитання молитов повинен з’явиться Благодатний вогонь. В кінцевому підсумку лампадки з Благодатним вогнем розвозять у всі куточки світу.

Чому Благодатний вогонь сходить на православний Великдень

Єдиної версії чому Благодатний вогонь сходить на православний Великдень немає. Однак все ж існують кілька версії:

  • Православ’я розшифровується як право і слава, тобто правильне прославлення Бога, правильна віра, за що Він і нагороджує християн.
  • Лише старий юліанський календар, за яким моляться і відзначають Великдень православні християни, є вірним, що позначається на часі сходу вогню.
  • Тільки Патріарх і священики знають послідовність проведення Літанії.
Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело ФАКТИ. ICTV
27.04.2019

Close