Україна і світ

Бізнесмени Парнас і Фруман, заарештовані в США, працювали в інтересах Луценка, – NBC

Соратники Джуліані в США на прохання одного або кількох українських урядовців домагалися відставки Йованович
Саме колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко є тим неназваним українським чиновником, який, за даними американських прокурорів, закликав двох соратників адвоката Дональда Трампа Руді Джуліані Лева Парнасу та Ігоря Фрумана посприяти у звільненні колишнього посла США в Україні Марі Йованович. Про це з посиланням на інформованої американського чиновника повідомляє NBC News.

Відповідно до обвинувального акта, зусилля Парнаса і Фрумана по зсуву Йованович з посади “були зроблені, принаймні частково, на прохання одного або кількох українських урядовців”.

При цьому ні в обвинувальному висновку, ні на прес-конференції федеральні прокурори не уточнили, чому неназваний український чиновник або чиновники нібито закликали Парнаса і Фрумана розробити схему усунення Йованович.

Нагадаємо, помічників адвоката Дональда Трампа Руді Джуліані Лева Парнасу та Ігоря Фрумана заарештували увечері 9 жовтня. Повідомлялося, що вони нібито допомагали Джуліані вирішувати “українське питання”. Пізніше їх взяли під варту з можливістю внесення застави. 11 жовтня бізнесменів відпустили під мільйонний заставу.

Парнаса і Фрумана звинувачують у порушенні правил фінансування виборчих кампаній в США.

6 травня поточного року в ЗМІ з’явилася інформація про те, що посол США в Україні Марі Йованович завершує свою роботу в Києві і повертається 20 травня на батьківщину. Вона виявилася достовірною. Пізніше в Держдепі підтвердили, що відкликають Йованович у зв’язку з завершенням її трирічної каденції.

Напередодні група американських конгресменів звернулася до Білого дому з вимогою скасувати відставку Йованович. На їхню думку, відкликання посла політично мотивований.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua

Close