Україна і світ

Біографія Андрія Богдана: що відомо про нового голову Адміністрації Президента

Біографія Андрія Богдана: що відомо про нового голову Адміністрації Президента

Президент України Володимир Зеленський 21 травня 2019 року призначив головою своєї адміністрації Андрія Богдана. Найважливіші факти біографії нового топ-чиновника, доступні у публічній площині – в матеріалі 24 каналу.

Освіта та професійна діяльність

Андрію Богдану – 42 роки, за освітою він юрист. Відповідну вищу освіту здобув у Львові і там ж отримав свідоцтво адвоката у 2001 році. Утім, розвивати кар’єру вирішив у столиці і переїхав до Києва.

Там Богдан став керуючим партнером об’єднання “Адвокатська фірма “Юридичні радники”. Адвокатську роботу успішно поєднував з роботою помічника судді Київського апеляційного суду.

Політичні здобутки

Верховна Рада: спроба перша.

У 2007 році Андрій Богдан балотувався до Верховної Ради України на позачергових виборах, був 93 номером у списку блоку “Наша Україна – Народна самооборона”. Депутатом не став. На сайті ЦВК можна знайти інформацію про те, що на той час Богдан не був членом жодної партії.

Робота в урядах.

2008 року міністр юстиції уряду Юлії Тимошенко Микола Оніщук призначив Андрія Богдана своїм заступником з питань боротьби з корупцією. Далі Богдан працював в уряді і Віктора Януковича, а у березні 2010 року став заступником міністра Кабінету міністрів України та урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики. На тій ж посаді працював з 2013 року в уряді Миколи Азарова. У березні 2014 року Андрія Богдана звільнили, адже уряд Азарова припинив своє існування після Євромайдану.

Андрій Богдан “за часів Ігоря Коломойського”

Адвокат та радник Коломойського.

Після звільнення з уряду Азарова Андрій Богдан весною 2014 року став радником губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського, якого тоді щойно призначив на цю посаду новообраний президент Петро Порошенко. З того часу Андрій Богдан тісно співпрацює з Ігорем Коломойським та є його юристом, сам олігарх підтвердив цю інформацію.

Верховна Рада: спроба друга.

Восени 2014 року Богдан вдруге балотувався до Верховної Ради. Цього разу у списку “Блоку Петра Порошенка” під номером 74. ЦВК запевняє, що й тоді Андрій Богдан був позапартійним, а місцем праці вказана юридична фірма “Статус”.

Андрій Богдан і Володимир Зеленський

“Куратор Коломойського у штабі Зеленського”

Від початку президентської кампанії 2019 року Андрія Богдана у ЗМІ називали куратором Коломойського у штабі Зеленського. У самому штабі це заперечували. Не заперечували тільки те, що Богдан дійсно юрист Коломойського, але до його роботи в штабі Зеленського це не має жодного стосунку. При цьому які саме функції в штабі виконує Андрій Богдан – не озвучували.

Біографія Андрія Богдана: що відомо про нового голову Адміністрації Президента

Від “давнього товариша Зеленського” до голови Адміністрації Президента Зеленського

Спікер штабу Дмитро Разумков лише відзначав, що Богдан “консультує та допомагає у юридичних питаннях”. А щодо Зеленського, то, мовляв, Богдан є його “давнім товаришем”. І дійсно, Андрій Богдан протягом усієї виборчої кампанії був поруч із Володимиром Зеленським, брав участь в усіх найважливіших перемовинах, входив до робочої групи з інавгурації президента.

Саме тому у ЗМІ неодноразово піднімали тему щодо того, що саме Богдан – найімовірніший претендент на посаду керівника Адміністрації Президента Зеленського. І от 21 травня 2019 року це стало фактом: президент Зеленський призначив Богдана головою своєї Адміністрації.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
21.05.2019