Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Більшість американців вважає, що відповідь Байдена Путіну є недостатньо жорсткою – опитування

Більшість американців вважають, що президент США Джо Байден недостатньо жорстко відповідає Росії через повномасштабне вторгнення в Україну.

Про це свідчать дані нового соціологічного дослідження, проведеного Associated Press та NORC, опублікованого 24 березня.

– Президент Байден стикається з тиском усередині країни, що посилюється, через чотири тижні після початку війни, і солідна більшість американців висловлює сумнів у тому, що він зробив достатньо, щоб покарати Росію за її вторгнення в Україну.

Згідно з опитуванням, близько 56 відсотків американців, з яких 43 відсотки демократів, вважають, що президент Байден не був “досить жорстким” у своїй відповіді Росії. Близько однієї третини вважають, що він правильно реагував на ситуацію.

– Тільки 6 відсотків американців, що ледве перевищує 4-відсоткову похибку опитування, вважають, що Байден був “надто жорстким” стосовно Москви, – пише NYT.

У соціологічному дослідженні взяли участь 1082 дорослих американців у період із 17 по 21 березня, тобто більш ніж через три тижні після початку війни.

New York Times зазначає, що результати опитування показали швидку зміну громадської думки серед американців – від неприйняття конфлікту до набагато агресивнішої позиції, що підстьобнула зображеннями невиборчих російських атак на громадянське населення в Україні. Підтримка великої ролі США в Україні зросла до 40 відсотків із 26 відсотків безпосередньо перед вторгненням Росії у лютому.

– Це несподіване зрушення робить додатковий тиск на Байдена, який перебуває в Брюсселі і проводить переговори з європейськими союзниками, – пише видання.

Опитування також відбиває партійний застій в американській політиці. Загальний рейтинг схвалення президента США залишається на рівні 43%, практично не змінившись з початку війни. При цьому республіканці переважно не приймають президентство Байдена і не схвалюють його дії щодо України.

Водночас, серед демократів також є стурбовані політики. Так, 41-річна Рейчел Коллінз, шкільна вчителька з Чикаго, висловила почуття хвилювання та гніву, що викликали дії Володимира Путіна.

Говорячи про дії президента Байдена, вона заявила, що той “перебуває між молотом і ковадлом”

– Мені здається, що Путін не збирається зупинятися в Україні, – вважає вона.

І це, за словами Рейчел Коллінз, змушує її вірити, що пряма конфронтація з Росією “неминуча”.

Республіканці, демонструючи майже загальне невдоволення з приводу дій Джо Байдена, неохоче підтримали участь США у військових діях – і водночас вважають, що президент США не був досить “жорстким”, щоб утримати Володимира Путіна. Лише 12 відсотків республіканців схвалили дії президента Байдена, показало опитування.

Проте була одна область, в якій спостерігалася згода по обох партійних лініях: значна більшість в обох партіях схвалила зусилля президента США щодо залучення міжнародної підтримки для запровадження нищівних економічних санкцій проти Володимира Путіна та його оточення, причому 70 відсотків американців підтримали повну заборону США на імпорт нафти. з Росії.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-03-25 00:57:35

Магазин Автозапчастин м.Ніжин