Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

Більше половини домогосподарств Чернігівської області вважають себе бідними

Більше половини домогосподарств Чернігівської області вважають себе бідними

Підсумки проведеного органами державної статистики вибіркового опитування домогосподарств Чернігівської області щодо самооцінки рівня їхньої матеріальної забезпеченості у 2019 році свідчать, що майже половина домогосподарств (45%) вважала свій дохід достатнім тільки для забезпечення нормального харчування, але вони постійно обмежували себе в придбанні непродовольчих товарів і послуг (в Україні – 37%).

Для 43% домогосподарств області рівень доходів був достатнім, але заощаджень вони не робили. Ще 7% родин мали достатні доходи (грошей вистачало на заощадження). Водночас майже 5% домогосподарств області не вдалося забезпечити навіть достатнє харчування (в Україні – 3%).

За оцінкою матеріального добробуту 63% домогосподарств зарахували себе до бідних, решта – до небідних, але й ще не представників середнього класу.

Серед домогосподарств, яким було запропоновано вказати суму середньодушового грошового доходу достатню, щоб не почуватися бідними, третина зазначила дохід у розмірі від 9 до 10 тис. грн, кожне сьоме – від 7 до 8 тис.грн.

Під час дослідження респонденти повідомили, що в разі значного збільшення доходів вони спрямували б додаткові кошти насамперед на лікування – 28% опитаних, на поліпшення житлових умов або відпочинок – по 22%, на придбання побутової техніки – 6%, на купівлю одягу, взуття або накопичення – по 5%.

Головне управління статистики у Чернігівській області

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

19.08.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова