Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Більш заразний: хто у зоні ризику інфікування новим Covid-штамом Омікрон

Згідно з попередніми даними, люди, які перехворіли на коронавірус, мають підвищений ризик зараження новим штамом Covid-19 Омікрон.

Про це повідомили у Всесвітній організації охорони здоров’я. Однак поки що немає достатньої кількості інформації, яка б підтвердила, що новий штам коронавірусу Омікрон небезпечніший за Дельту і чи відрізняються його симптоми від інших варіантів Covid-19.

– Зараз не зрозуміло, чи Омікрон легше передається від людини до людини у порівнянні з іншими варіантами, включаючи штам Дельта, – зазначили у ВООЗ.

Також в організації додали, що незрозуміло, чи призводить новий штам коронавірусу до тяжчого перебігу хвороби у порівнянні з іншими мутаціями інфекції.

За попередніми даними, у Південній Африці спостерігається зростання кількості госпіталізацій, але це може бути пов’язане зі збільшенням загальної кількості інфікованих людей, а не із зараженням саме штамом Омікрон.

У ВООЗ наголосили, що вакцини від коронавірусу й надалі є єдиним та ефективним способом запобігти тяжкій хворобі й смерті. Вони залишаються критичним елементом для скорочення випадків складного перебігу хвороби та смерті, у тому числі проти домінантного штаму Дельта.

Нині організація співпрацює з великою кількістю дослідників у всьому світі, щоб краще вивчити штам Омікрон та з’ясувати його потенційний вплив на вакцини.

Вперше цей штам виявили у Південній Африці. Раніше у ВООЗ повідомляли, що штам коронавірусу B.1.1.529 (Омікрон) має велику кількість мутацій, деякі з них викликають занепокоєння. Детальніше про штам коронавірусу Омікрон – читайте на Фактах ICTV.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-29 09:52:11

Магазин Автозапчастин м.Ніжин