Україна і світ

Білорусія припинила транзит нафти в Україну через відсутність резервуарів на українській території

Транзит нафти в бік Польщі не здійснюється

Джерело: 112.ua

Білорусія припинила транзит нафти в Україну через відсутність резервуарів на українській території

Білорусія припинила транзит російської нафти в напрямку України через відсутність резервуарів для “брудної” нафти на українській території. Відновлення прокачування заплановано в ніч на понеділок. Про це повідомляє прес-служба концерну “Белнефтехим”.

“Транзитні прокачування в напрямку України нестабільні і в даний час припинені через відсутність вільних резервуарів на українській території для відкачування “брудної” нафти, яка перебуває у трубопроводі”, – відзначають в компанії.

“Згідно з новим графіком прокачування, її відновлення заплановано в ніч з 19 на 20 травня”, – наголошується в повідомленні.

Транзит нафти в бік Польщі не здійснюється.

Нагадаємо, 19 квітня концерн “Белнефтехим” заявив про різке погіршення якості російської нафти сорту Urals, яка надходить транзитом через нафтопровід “Дружба”, що загрожує пошкодженням обладнання для білоруських нафтопереробних заводів.

На Мозирський НПЗ прибувала російська нафта з високим вмістом хлорорганіки, яка мала підвищену корозійну активність.

23 квітня Білорусь тимчасово призупинила експорт в Україну, Польщу і країни Балтії світлих нафтопродуктів. Причина припинення експорту – різке погіршення якості російської нафти.

Сьогодні в Мінську пройшли переговори щодо врегулювання ситуації з транзитом нафти нафтопроводом “Дружба”. Представники нафтотранспортних компаній України, Білорусі, Польщі та Росії погодили технічне рішення щодо відновлення його роботи. 

25 квітня Білорусь частково відновила експорт світлих нафтопродуктів в Україну і Польщу. У свою чергу Росія пообіцяла відновити постачання “чистої” нафти 29 квітня. Білорусь на даний момент оцінює збитки в 100 млн доларів.

Білоруське ВАТ “Гомельтранснафта Дружба” заявило про ризик повної зупинки нафтопроводу “Дружба”.

Раніше повідомлялося, що від прокачування забрудненої російської нафти відмовилися Польша і Словаччина. Польський оператор заявив, що забруднена сировина створює ризик промислових аварій на НПЗ. Пізніше відмовилася від транзиту також “Укртранснафта” та нафтогазова компанія Угорщини MOL.

Російський оператор магістральних нафтопроводів “Транснефть” заявив про навмисне псування нафти у нафтопроводі “Дружба”. 

Джерело: www.112.ua