Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Білорусь відправила Україні ноту з надією на відновлення авіасполучення

Посольство Білорусі в Україні направило Міністерству закордонних справ ноту протесту у зв’язку з рішенням припинити авіасполучення. Влада країни вважає його необґрунтованим. 

– Білоруська сторона з подивом сприйняла рішення української сторони про припинення авіасполучення між Україною і Республікою Білорусь у зв’язку з авіаційною подією, яка не має відношення до України. Дане нічим не обґрунтоване рішення України виглядає особливо абсурдним, – наголошується в ноті.

У посольстві вважають, що Україна та її громадяни зазнають збитків через авіаційну блокаду. 

– Збиток від ухваленого українською стороною політичного рішення понесуть в першу чергу Україна і громадяни України. Авіаційна блокада, організована Україною, не дозволить громадянам Республіки Білорусь повною мірою скористатися рекреаційним потенціалом України в розпал туристичного сезону, – заявили у відомстві.

У ноті також зазначено, що метою України є завдавання збитків авіаційній галузі Білорусі, але водночас влада розраховує, що це рішення скасують найближчим часом.

Зазначимо, сьогодні уряд України вирішив призупинити авіасполучення з Білоруссю. Через таке рішення білоруська авіакомпанія Бєлавіа втрачає один з основних своїх ринків.

Дані Украероруху свідчать, що у 2020 році Бєлавіа була третьою за кількістю виконаних в авіапростір України польотів. Авіакомпанія виконувала в Україну близько 40 рейсів на тиждень.

Авіакомпанії призупинили польоти над Білоруссю

Уже 11 авіакомпаній призупинили польоти над Білоруссю або мають намір це зробити.

Такі рішення пов’язані з ситуацією навколо затримання білоруського опозиціонера Романа Протасевича, який летів рейсом авіакомпанії Ryanair з Афін до Вільнюса.

Джерело: посольство Білорусі в Україні

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-05-25 14:22:01