Україна і світ

Безсимптомний коронавірус: Комаровський пояснив що це і чим небезпечний

Безсимптомним коронавірусом називається перенесення хвороби непомітно, без єдиної ознаки Covid-19.

Про це розповів педіатр Євген Комаровський.

– Будь-який прояв хвороби називається симптомом. Якщо у вас немає ніяких проявів і ви себе нормально відчуваєте, а потім з якоїсь причини зробили тест ПЛР і виявили коронавірус, значить, що у вас безсимптомна форма хвороби, – сказав він.

ІФА-тест може показати наявність антитіл і це означатиме, що людина перехворіла безсимптомно. Тобто імунна система впоралася не доводячи до пошкодження клітин.

Комаровський заявив, що не розуміє позицію ВООЗ щодо масочного режиму, який говорить, що всі повинні їх носити, тому що люди без симптомів можуть бути переносниками коронавірусу.

– Вірус проникає всередину клітини і вона починає виробляти нові віруси. Клітина не виконує своїх функцій, а звідси і симптоми. А якщо симптомів немає, тоді це говорить про те, що уражено дуже незначну кількість клітин. Отже, людина, у якої немає симптомів має дуже малу кількість вірусу, яку вона продукує. Плюс у неї немає симптомів у вигляді кашлю і нежиті, які сприяють поширенню вірусу в повітрі, – сказав він.

За його словами, безсимтомні хворі можуть передавати вірус лише під час гучної розмови або крику.

Педіатр підкреслив, що маски потрібно носити всім в тому випадку, якщо неможливе соціальне дистанціювання.

Безсимптомний коронавірус

В кінці квітня Комаровський розповідав, що у 78% заражених коронавірусом людей немає симптомів або хвороба протікає в дуже легкій формі.

За його словами, 50-70% пацієнтів в Італії не мали симптомів. У Нью-Йорку провели тести на антитіла до коронавірусу у 7,5 тис.осіб і 15% дали позитивний результат.

9 червня глава підрозділу ВООЗ з нових хвороб Марія Ван Керкховен заявила, що коронавірус при безсимптомному перебігу захворювання дуже рідко. Тому потрібно зосередитися на пацієнтах з симптомами.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV

Теги
Close