Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Без високих підборів: жінки-військові взяли участь у параді до Дня Незалежності

Жінки-військовослужбовці взяли участь у військовому параді на День Незалежності України 2021. Вони пройшли урочистою ходою центром Києва – вулицею Хрещатик.

Участь у параді взяв зведений підрозділ курсанток Військового інституту КНУ ім. Тараса Шевченка. Колонну інституту очолює начальник факультету, полковник Ігор Шпирко.

Нині у Збройних силах України на різних посадах проходять службу понад 31 тис. жінок-військових.


Скандал з підборами в Міноборони

На початку липня Міністерство оборони потрапило у скандал через взуття для жінок-військових. Це сталося після того, як відомство опублікувало фотографію з репетиції до параду на День Незалежності, де курсантки крокують у військовій коробці в туфлях на підборах.

Тоді Міноборони звинуватили у сексизмі, нерівності в ЗСУ та неповазі до жінок-військовослужбовців.  Хоча, згідно зі стандартами ЗСУ, туфлі на підборах для жінок є елементом парадно-вихідного одягу, до якого також входять головний убір, спідниця та сорочка – як з довгим, так і з коротким рукавом.

Такий варіант парадної форми офіційно затверджений наказом Міністерства оборони України № 606 від 20 листопада 2017 року.

Але після критики міністр оборони Андрій Таран запевнив, що взуття на параді до Дня Незалежності замінять. Він пообіцяв, що воно буде значно нижчим, ніж на фото, і схожим на осінні черевики.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-24 14:21:34