Україна і світ

Без перемир’я на Донбасі прогрес у Мінську неможливий, – Прокопчук

Без перемир'я на Донбасі прогрес у Мінську неможливий, – Прокопчук

Без перемир'я на Донбасі прогрес у Мінську неможливий, – Прокопчук

Подальший прогрес в Мінських домовленостях можливий лише після встановлення режиму стійкого припинення вогню на окупованому Донбасі. Режим тиші постійно порушується з боку російських окупаційних сил.

Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук сказав, що будь-які зміни на краще стануть можливі лише після досягнення гарантованого і тривалого перемир’я, пише “Укрінформ”.

Прокопчук під час засіданні Постійної ради ОБСЄ проінформував іноземну делегацію, що президент Володимир Зеленський під час офіційних візитів до Франції та Німеччини провів переговори з керівництвом цих країн з метою надання нового політичного імпульсу для досягнення миру на Донбасі.

Він наголосив на бажанні України надати новий поштовх “нормандському формату”. Дипломат також закликав Росію “відновити свою участь у “нормандському форматі” і врешті-решт виконати свої власні зобов’язання як учасника конфлікту та як сторони Мінських домовленостей”.

У столиці Білорусі 19 червня пройшло засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Однак сторони знову не дійшли згоди щодо припинення вогню. Наступне засідання заплановане на 2 липня.

Що таке нормандський формат?Це перемовини щодо врегулювання ситуації на Донбасі, які проходять у чотиристоронньому форматі – за участю Німеччини, Франції, Росії, України. Почалися вони 6 червня 2014 року, а отримали таку назву, тому що перша зустріч очільників цих вищезазначених держав відбулася у французькій Нормандії. Відтоді у нормандському форматі відбулася низка телефонних розмов і зустрічей на вищому рівні, а також контактів МЗС.

Джерело Телеканал новини «24»
20.06.2019