Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Без мита, акцизу та ПДВ: українці приганяють перші авто з Європи за новим законом


Без мита, акцизу та ПДВ: українці приганяють перші авто з Європи за новим законом

Розмитнення авто в Україні офіційно стало безкоштовним на час дії воєнного стану. Тепер привезений із-за кордону транспорт звільнений від мита, акцизу та ПДВ – це майже 30% економії.

Купувати у Європі можна легковики, вантажівки, причепи, мотоцикли, мікроавтобуси та автобуси для перевезення пасажирів. Пільги стосуються і фізичних осіб – підприємців, їм доведеться сплатити лише акциз.

Першим авто, яке отримало українську прописку за новим законом, став Mercedes Benz C180. Жінка купила його в Польщі, і поки сама перебуває за кордоном, розмитнила машину за допомогою фірми-посередника.

– Якщо ринкова вартість такого автомобіля €6-7 тис., то до цієї суми ще орієнтовно 30% платежів додавалося. Зараз їх немає, тому можна вважати це сумою економії

Безкоштовно розмитнити можна легкові й вантажні автомобілі, причепи, мікроавтобуси та автобуси на 10 і більше пасажирів. Найбільше пільгу оцінять ті, хто втратив свій транспорт у війні.

– Багато транспортних засобів знищено як у державних установах, так і в громадян. І громадський транспорт зараз працює не так, як раніше. Тому це певна компенсація і можливість ввезти не нижчого екологічного стандарту Євро-2, які не дуже дорогі, – каже в.о. керівника Волинської митниці  Микола Татарчук.

Жодних обмежень по кількості ввезених авто та їхньої вартості немає. Однак за кордон можуть виїхати не всі, для чоловіків діє обмеження по віку. Скористатися можна й послугами фірм-посередників.

Попри безкоштовне розмитнення – процедура оформлення транспорту залишається та сама. Митниця обіцяє все оформити за годину. Для української реєстрації потрібна сертифікація автомобіля.

Поставити машину на облік можна, сплативши від 3 до 5% відсотків вартості до Пенсійного фонду.

З 9 квітня за новими правилами на Волині розмитнили вже понад двісті машин. Це переважно недорогі авто середнього класу. Митники  наголошують, пільга діє лише в умовах воєнного стану, після його закінчення доплачувати нічого не доведеться.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-14 16:32:22

Магазин Автозапчастин м.Ніжин