Новини Чернігова

“Без електрики працювати дуже складно”: в інтернаті у Городні встановили генератор, польову кухню та свердловину

Генератор потужністю 25 кіловатів, польову кухню та свердловину встановили у Городнянському психоневрологічному інтернаті. Електроенергія та тепло там будуть і під час відключень. Використали грант швидкого реагування.

В інтернаті проживають 180 жінок з психічними розладами, віком від 30 до 90 років. За словами директора, світло в інтернаті вимикають до 15 годин на день. Без електрики немає води та неможливо приготувати їжу та нагріти приміщення.

“Без електроенергії працювати дуже складно. У нас 40 лежачих хворих людей, їх треба годувати, їх треба мити. Їм потрібен нагляд і догляд, забезпечити це в умовах темноти — неможливо. Зараз котельня не може увійти в нормальний режим роботи. Ця котельня альтернативна природному газу, вона сучасна і діюча, вона дуже ефективна, але ж для цього потрібне постійне забезпечення“, — розповідає директор психоневрологічного інтернату Михайло Редькович.

У Городнянському психоневрологічному інтернаті встановили генератор, польову кухню та свердловину
Директор Прилуцького психоневрологічного інтернату Михайло Редькович. Фото: Cуспільне Чернігів

Тепер роботу котельні, яка опалює всі приміщення Городнянського психоневрологічного інтернату забезпечуватиме турецький генератор з французьким двигуном.

У Городнянському психоневрологічному інтернаті встановили генератор, польову кухню та свердловину
Турецький генератор. Фото: Cуспільне Чернігів

“Інтернат — обласний заклад, який опікується людьми похилого віку. Він отримав генератор потужністю 25 кіловат і, максимально, на 38 дизель-генератор. От коли ми під’їхали, він якраз працював і, фактично, підтримував живлення для твердопаливних котлів, бо, сучасні твердопаливні котли без електроенергії — не працюють“, — каже директор Чернігівського центру підвищення кваліфікації Володимир Бойко.

У Городнянському психоневрологічному інтернаті встановили генератор, польову кухню та свердловину
Директор Чернігівського центру підвищення кваліфікації Володимир Бойко. Фото: Cуспільне Чернігів

За два місяці Городнянській міськраді, спільно з Сіверським інститутом регіональних досліджень, вдалося реалізувати проєкт та отримати 730 тисяч гривень на обладання, щоб забезпечити інтернат світлом, водою та польовою кухнею.

“Це були стислі терміни подачі заявок, а досвід у нас не дуже великий, хоча, ми вчимося працювати з фондами, з грантами. Ми попросили регіональний інститут досліджень допомогти нам зробити цей проєкт. Ми були ініціаторами того, щоб допомогти цим людям у такий критичний час, а він і сьогодні стає критичним — виключається світло по 12 годин», — розповідає міський голова Городні Андрій Богдан.

У Городнянському психоневрологічному інтернаті встановили генератор, польову кухню та свердловину
Міський голова Городні Андрій Богдан. Фото: Cуспільне Чернігів

У лютому та березні під час активних бойових дій, працівникам інтернату доводилось готувати їжу для підопічних на вулиці. Тепер тут буде польова кухня на дровах. Також у рамках гранту закупили дві насосні станції та встановили свердловину.

У Городнянському психоневрологічному інтернаті встановили генератор, польову кухню та свердловину
Польова кухня та насосні станції. Фото: Cуспільне Чернігів

“І дві помпи, це великі помпи, для того, щоби качати воду. Ви розумієте, коли немає напруги в мережі, то все, але є генератор, його можна підключити. Свердловини невеличкі і це означає, що вода питна буде. Центр надання соціальних послуг Городнянської міської ради отримав газові балони — вісім літрів для людей, які того потребують і теплі ковдри“, — розповів Володимир Бойко.

Зі слів директора психоневрологічного інтернату генератор, свердловина та польова кухня — вкрай необхідні закладу. Встановлення їх, допоможе вирішити багато проблем у інтернаті.

Детальніше дивіться у відеосюжеті:

Читайте також

770 генераторів передали багатоквартирним будинкам у Чернігові, ще 100 планується закупити

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело: Суспільне мовлення України
2022-11-28 18:44:05

Магазин Автозапчастин м.Ніжин