Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Байден зустрівся з білоруською опозиціонеркою Тихановською – ЗМІ

Президент США Джо Байден зустрівся з колишнім кандидатом в президенти Білорусі Світланою Тихановською. Про це повідомила білоруська опозиціонерка.

Зустріч підтвердив і президент США. Джо Байден зазначив, що для нього було за честь зустрітися з лідером білоруської опозиції.

– Для мене було за честь зустрітися зі Світланою Тихановською у Білому домі цього ранку. Сполучені Штати підтримують народ Білорусі в його прагненні до демократії і дотриманні загальних прав людини, – написав він у Twitter.

Наразі Світлана Тихановська перебуває з візитом у Вашингтоні. Відвідати країну її запросив Держдепартамент США.

Лідер білоруської опозиції вже провела переговори з високопоставленими представниками адміністрації США, конгресменами і сенаторами. Також вона встигла зустрітися з держсекретарем США Ентоні Блінкеном, його заступником Вікторією Нуланд і радником Держдепартаменту США Дереком Шолле.

З представниками Держдепу Світлана Тихановська обговорила захоплення літака Ryanair, напад на громадянське суспільство і медіа.

Білоруська опозиціонерка закликала США ухвалити пакет екстреної допомоги для білоруських незалежних ЗМІ та журналістських розслідувань. Також вона просить Штати, щоб вони разом з партнерами посилили політичний та економічний тиск на режим самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

На думку Тихановської, це можна зробити за рахунок призупинення дії різних контрактів між країнами і введення санкцій.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-07-28 22:12:05