Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Байден пояснив виведення військ з Афганістану: альтернативою була ескалація

Альтернативою виведення американських військ в Афганістані було перекидання в країну додаткових військ і ескалація насильства у країні.

Про це заявив президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден, виступаючи на прес-конференції в Білому Домі.

– Я проти вічної війни і проти вічної евакуації. Однак хочу запевнити всіх американців, які залишаються в Афганістані – крайнього терміну для евакуації не існує. Ми зобов’язуємося вивести звідти всіх своїх громадян, які цього бажають, – заявив він.

Байден зазначив, що 90% громадян США, які висловили бажання покинути країну, було евакуйовано до першого вересня.

За оцінкою Білого Дому в Афганістані на сьогоднішній день знаходяться від 100 до 200 американців, більшість з яких має подвійне громадянство.

При цьому Байден пообіцяв, США продовжать безжально боротися проти тероризму в регіоні і не дозволять бойовикам, які наносили шкоду громадянам США, залишитися безкарними.

– Попереджаю терористів Ісламської держави – ми з вами ще не закінчили. Ви заплатите повну ціну за атаки на американців, – наголосив Байден.

Нагадаємо, раніше президент США заявив про закінчення 20-річної операції в Афганістані і повне виведення американських військ із країни.

За його словами, під час евакуаційної місії з Кабулу було вивезено 124 тисячі осіб, чого раніше не робила жодна держава.

Байден пояснив, що відмовився продовжувати перебування американських військ в Афганістані, оскільки це більше не відповідало інтересам США.

Джерело: прес-служба Білого Дому

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-01 13:31:56