Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Байден повідомив про завершення бойової місії США в Іраку

Американські військові завершать бойову місію США в Іраку. Однак після цього американські війська продовжуватимуть навчати та консультувати місцевих військовослужбовців.

Про це президент Джо Байден повідомив за результатами зустрічі з прем’єр-міністром Іраку Мустафою аль-Кадхімі.

– Я думаю, що справи йдуть добре. Наша роль в Іраку буде доступною для подальшого навчання, допомоги та боротьби з ІДІЛ – як тільки вони з’являться.

Президент США заявив Мустафі аль-Кадхімі, що співробітництво США та Ірану у боротьбі проти тероризму продовжиться навіть на новому етапі відносин.

Наразі в Іраку перебуває 2,5 тис. військових з США, які допомагають місцевій армії боротися з представниками угрупування Ісламська держава. Скільки їх залишиться після повідомлення Байдена, поки невідомо.

Американські війська вторглися на територію Іраку у 2003 році з метою повалення режиму Саддама Хусейна. З того часу вони були присутні на території країни.

Ще влітку 2017 року влада Іраку оголосила про перемогу над представниками Ісламської держави, однак напади бойовиків остаточно не припинилися. Нещодавно у Багдаді стався теракт на місцевому ринку – сотні людей загинули та отримали травми.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-07-27 11:22:36