Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Байден направить до Конгресу законопроєкт для вилучення активів РФ на користь України

У четвер, 28 квітня, президент США Джо Байден має намір запропонувати Конгресу проголосувати за законопроєкт, який дозволить вилучати пов’язані з Російською Федерацією активи, щоб використати їх для підтримки України, яка постраждала від російської військової агресії.

Про це повідомила пресслужба Білого дому.

Повідомляється, що цей законодавчий пакет “зміцнить повноваження уряду Сполучених Штатів щодо притягнення російського уряду та російських олігархів до відповідальності за війну президента Путіна проти України”.

– Цей пакет пропозицій встановить нові повноваження щодо конфіскації майна, пов’язаного з російською клептократією, дозволить уряду використати виручені кошти для підтримки України та ще більше зміцнить відповідні правоохоронні інструменти, – йдеться у повідомленні.

Як передбачається, буде створено спрощений адміністративний орган для арешту та конфіскації активів підсанкційних російських олігархів, який, крім іншого, розширить кількість активів, що підлягають арешту, та забезпечить потік доходів до України.

Також пропозиції Байдена зроблять кримінальним володіння доходами, отриманими від “корупційних угод із російським урядом”, для будь-якої особи.

Очікується, що це допоможе протидіяти ухилянню від санкцій, оскільки можна буде конфісковувати майно, яке російські олігархи використовують для таких ухилень.

– Відповідно до чинного законодавства Сполучені Штати можуть конфіскувати доходи від порушень санкцій, але вони не можуть конфіскувати майно, яке використовується для сприяння порушенням санкцій. Ця пропозиція закриває цю прогалину, – уточнили у Білому домі.

Також пропозиції Байдена допоможуть розширити роботу з іноземними партнерами США щодо вилучення активів, пов’язаних із корупцією.

Термін для відстеження відмитих грошей буде розширено – з 5 до 10 років.

– Кримінальні розслідування щодо олігархів можуть бути складними, оскільки досвідчені злочинці використовують складні схеми, які можуть охоплювати кілька юрисдикцій. Сполучені Штати часто працюють із міжнародними партнерами у цих справах. Продовження терміну давності дасть слідчим та прокурорам додатковий час для притягнення олігархів до кримінальної відповідальності, – пояснив Вашингтон.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-28 18:59:24

Магазин Автозапчастин м.Ніжин