Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Байден набрав понад 270 голосів: Колегія виборників проголосувала за президента США

У США 14 грудня пройшло голосування членів Колегії виборників. Фактично це передостанній крок до офіційного оголошення Джо Байдена президентом США.

За результатами голосування колегії, наступним президентом США повинен стати демократ Джо Байден. Він набрав понад 270 голосів.

Як проходить голосування Колегії

У США президента обирають не загальнонаціональним голосуванням, а через систему Колегії виборників, яка розподіляю голоси виборників між 50 штатами та округом Колумбія, пропорційно до їхнього населення. Загалом голосів 538.

Аби перемогли на президентських виборах кандидату варто набрати 270 голосів Колегії. За результатами виборів у 2020 році кандидат від демократів Джо Байден отримав 306 голосів, а республіканець Дональд Трамп – 232.

Коли буде інавгурація 46-го президента США

20-та поправка до Конституції, яку ратифікували у 1933 році, передбачає проведення інавгурації 20 січня 2021 року. З цього моменту й починається відлік чотирирічної каденції нового президента.

У цей день новообраний очільник Білого дому та його заступник виступають з промовою до всіх американців.

Вибори в США

3 листопада в США відбулися вибори президента країни. У перегонах брали участь представник Демократичної партії Джо Байден і республіканець Дональд Трамп.

13 листопада в США закінчили підрахунок голосів у всіх штатах. Переможцем президентських виборів став кандидат від Демократичної партії Джо Байден – він отримав 306 голосів виборників при 270 необхідних.

24 листопада Дональд Трамп повідомив про готовність передати владу у США Джо Байдену. Він доручив відповідним органам розпочати процес, однак наголосив, що все одно судитиметься.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-12-15 00:36:05