Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

Авторські права зберегли: ОП відреагував на конфлікт з шоу до Дня незалежності

В Офісі президента відреагували на закиди українських виконавців про те, що їхні пісні використали без згоди на концерті до Дня незалежності.

24 серпня на Софійській площі пролунало 16-хвилинне попурі Музична історія Незалежності, яке складалося з популярних в Україні пісень останніх трьох десятиліть у виконанні відомих українських артистів.

– Законом дозволяється подібне використання фрагментів пісень без попередньої згоди автора. Зокрема, пункт 9-1 статті 21 закону України Про авторське право і суміжні права дозволяє без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право) публікувати фрагменти музичних та інших творів у декількох форматах, зокрема у форматі попурі, за умови, якщо зазначено ім’я автора та джерело запозичення, – зазначили в офісі президента.

Чому почався конфлікт

На Михайлівській площі 24 серпня українські зірки влаштували 16-хвилинне яскраве шоу до Дня Незалежності, представивши пісенну історію країни. Вони виконали 42 фрагменти відомих хітів – від класичних до найсучасніших.

Відразу після концерту частина виконавців, які не брали участь у заході, заявили, що до них не зверталися за дозволом на використання пісень. Про це заявляли, зокрема, гурти Океан Ельзи, Бумбокс, Тартак.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-08-27 12:30:15