Україна і світ

Автокефалія для України: Болгарська православна церква готує відповідь на рішення Варфоломія

Автокефалія для України: Болгарська православна церква готує відповідь на рішення Варфоломія

Ієрархи Болгарської православної церкви занепокоєні “теперішньою ситуацією у православ’ї”, зумовленою діями Константинополя. Синод Болгарської православної церкви в грудні обговорить дії Константинопольського патріархату щодо надання автокефалії Україні.

Про це повідомляє Болгарське телеграфне агентство.

Так, митрополит Старозагорський Кипріан зазначає, що до прийняття рішення синод церкви повинен розглянути багато документів.

Це важке рішення, яке повинен прийняти синод БПЦ. Ймовірно, ми розглянемо його на засіданні в грудні, до цього нашої комісії належить розглянути безліч документів. Це займе багато часу,
– сказав Кипріан.

Окрім того, патріарх Неофіт висловив сподівання, що все “завершиться миром”.

“Ми обговорюємо ці важливі питання. Коли будемо готові, то оголосимо про своє рішення. Моя думка – це думка синоду, дуже б хотілося, щоб все завершилося миром і доброю волею”, – наголосив він.

Натомість митрополит Варненський та Велико-Преславський визначив “нинішню ситуацію в ситуацію вправослав’ї” як трагічну.

На мою думку, це питання дуже складне. Через нього трапився глибокий розподіл – і сьогодні 300 мільйонів православних не можуть разом служити на одній святій літургії з Московською і Вселенською патріархіями. Це трагічний момент,
– зазначив митрополит Йоан.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнання їх канонічними.

Після цього Російська православна церква у Мінську зібрала Синод, за підсумками якого оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою. Згодом Вселенський патріарх Варфоломій прокоментував реакцію Російської православної церкви на рішення Синоду надати автокефалію Українській православній церкві. Він заявив, що росіяни не мають вибору та їм доведеться погодитися з рішеннями Константинополя.

Історія православної церкви: дивіться відео

ХТО ЩЕ ПІДТРИМУЄ ПОЗИЦІЮ РПЦ ЩОДО ТОМОСУ ДЛЯ УКРАЇНИ

 • 5 лист
  2018

  Ще одна церква заговорила про собор для скасування рішення Константинополя щодо автокефалії

 • 30 жовт
  2018

  “Це не принизливо”: у РПЦ розповіли про спробу “братського” врегулювання взаємин з Варфоломієм

 • 26 жовт
  2018

  Автокефалія для України: ще одна церква втрутилась у конфлікт між РПЦ і Константинополем

 • 15 жовт
  2018

  “Розкол — це завжди погано”: Лукашенко зробив жорстку заяву про автокефалію УПЦ

 • 7 жовт
  2018

  Надання Томосу Україні: ще одна церква заявила про підтримку РПЦ

 • 1 жовт
  2018

  “Церковний розкол”: Грецький єпископ зробив жорстку заяву через автокефалію для УПЦ

Джерело Телеканал новини «24»
07.11.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: