Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Автоімунне захворювання, що може призвести до інвалідності – вчені встановили причину

Французькі науковці з’ясували, чому виникає кріопірин-асоційований періодичний синдром (CAPS), який вражає пацієнтів різноманітними симптомами — від шкірних висипань до втрати слуху. Висновки цього дослідження було опубліковано в журналі Science Immunology.

Дисфункція інфламасоми

Нове дослідження описує, як механічна передача сигналів за участю мембранних білків імунних клітин викликає запальну реакцію у пацієнтів з CAPS.

Рідкісний розлад зазвичай починається в дитинстві та характеризується висипами, болями в суглобах, почервонінням очей і сильними головними болями з блювотою. Втрата слуху зазвичай виникає в підлітковому віці.

Зараз дивляться

Вченим вдалося з’ясувати основні помилки молекулярної та клітинної сигналізації, які призводять до повномасштабного CAPS. Вони виявили, що ключові клітини імунної системи — клітини сімейства мієлоїдних — також залучені до такого стану.

 — Імунні клітини сприймають мікрооточення для точного налаштування своїх запальних реакцій. У пацієнтів з періодичним синдромом, асоційованим із кріопірином — CAPS, спричиненим мутаціями в гені NLRP3, розвивається запалення, — повідомив один з авторів дослідження.

Чому виникає запалення

Імунолог припускає, що ген несе загрозу, коли його прозапальну активність неможливо вимкнути. Крім того, мутований комплекс запалення NLRP3 також лежить в основі деяких нейрогенеративних розладів, зокрема хвороби Альцгеймера, артриту, деяких форм раку та подагри.

Вчені виявили, що запалення, включаючи комплекс NLRP3, викликають запальну активність через різні типи хімічних стимулів.

У лабораторії команда зосередилася на тригерному білку PIEZO1 і вивчила його вплив на інфламасому NLRP3 на зразках макрофагів людей та мишей.

Дослідники з’ясували, що PIEZO1 впливає не лише на NLRP3, але й на активований кальцієм канал KCNN4 у мієлоїдних клітинах, що зрештою призвело до зменшення калію та стимулювало запалення гена. Але науковці знайшли спосіб уникнути запальної реакції.

Націлювання на шлях PIEZO/KCNN4 може сприяти розробці нових методів терапії для лікування пацієнтів з CAPS та інших запальних захворювань, пов’язаних із NLRP3.

ДжерелоMedicalxpress

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-01 12:08:19