Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Авіапатруль НАТО чотири рази супроводжував російські військові літаки за тиждень

Минулого тижня винищувачі місії Балтійського повітряного патрулювання НАТО чотири рази піднімалися у повітря для впізнання та супроводу військових літаків Росії.

Винищувачі НАТО

— 15-21 лютого винищувачі, що виконують функції повітряного патрулювання НАТО в країнах Балтії, чотири рази піднімалися в повітря для впізнання і супроводу військових літаків РФ, що пролітали в міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем, – йдеться у повідомленні Міноборони Литви.

17 лютого було ідентифіковано російський літак Іл-22, що летів від материкової частини РФ до Калінінградської області з планом польоту та включеним радіолокаційним транспортером. Літак підтримував радіозв’язок із Регіональним центром управління повітряним рухом (RSVC).

Його супроводжували два російські літаки Су-35. Вони повернулися на материкову частину Росії. Ці літаки були без плану польоту, без радіолокаційних відповідачів і не підтримували радіозв’язок.

Також 17 лютого винищувачі повітряної поліції НАТО впізнали літак РФ Су-24, що здійснював переліт у напрямку Калінінградської області. Він літав без радіолокаційного відповідача, не підтримував радіозв’язок з RSVC і мав план польоту.

18 лютого авіапатруль НАТО розпізнав російський літак Іл-22, який летів у міжнародному повітряному просторі з Калінінградської області на материкову частину Росії – з включеним радіолокаційним транспондером, підтримував радіозв’язок з RSVC і мав план польоту. Його супроводжували два літаки Су-27, що потім повернулися в Калінінградську область. Ці літаки були без планів польоту, без радіолокаційних відповідачів і не підтримували радіозв’язок.

19 лютого було ідентифіковано два літаки РФ, Іл-78 і Ту-134, що здійснили переліт у міжнародному повітряному просторі з Калінінградської області на материкову частину РФ. Вони летіли з включеними радіолокаційними транспондерами, підтримували радіозв’язок з RSVC і мали плани польоту.

Місія Балтійського повітряного патрулювання НАТО здійснюється з баз в Литві та Естонії.

Повітряний простір над Кримом

Україна запропонувала Північноатлантичному альянсу використовувати для своїх операцій повітряний простір у Сімферопольському районі польотної інформації (РПІ).

Цей повітряний простір включає суверенну територію України та зону над відкритими водами Чорного моря, де відповідальність за обслуговування повітряного руху за міжнародними договорами делеговано Україні.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-02-23 10:07:43