Україна і світ

Аваков поспілкувався з обвинуваченим в Італії заарештованим нацгвардійцем Марківим

Справа Рокелли” в Україні зараз розслідує СБУ

Джерело: 112.ua

  • Аваков поспілкувався з обвинуваченим в Італії заарештованим нацгвардійцем Марківим

  • Аваков поспілкувався з обвинуваченим в Італії заарештованим нацгвардійцем Марківим

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков з дозволу суду в Італії поспілкувався з військовослужбовцем Нацгвардії України Віталієм Марківим, якого звинувачують у смерті італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі в 2014 році. Про це повідомляє прес-служба МВС України.

“З дозволу суду я сьогодні поспілкувався з Віталієм, він у гарному настрої. Сказав, що служив і буде служити Україні. Ми тут для того, щоб підтримати нашого солдата. А всі провокації, які призвели до арешту Марківа два роки тому, я пов’язую з “російською весною” і війною проти України”, – заявив Аваков.

Глава МВС нагадав, що в. о. командувача Національної гвардії України генерал-лейтенант Микола Балан і четверо нацгвардійців в п’ятницю на засіданні суду дали вичерпні свідчення, які “повністю спростовують слова прокурора”.

Аваков висловив надію на те, що позиція України у цій справі буде почута.

“Справу Рокеллі” в Україні зараз розслідує СБУ. Правда в тому, що йде війна і в момент військових дій на необхідною території не можна проводити слідчі дії. Тоді на території керамічного заводу були сили незаконних проросійських бандформувань і російських кадрових військових. Ми дуже розраховуємо, що після завершення бойових дій ці люди можуть дати свідчення слідству”, – додав міністр.

Нагадуємо, Марківа було затримано в ніч з 30 червня на 1 липня 2017 року в аеропорту італійського міста Болонья. Його звинуватили у вбивстві фотографа Роккеллі, який загинув під мінометним вогнем 24 травня 2014 року.

Нацгвардія заявила, що Марків ніяк не може бути причетним до цього, оскільки в батальйоні ім. Героя України генерала Кульчицького, в якому ніс службу старший сержант Марків, на той момент не було жодного міномета.

Генеральна прокуратура України заявила про свою готовність приєднатися до розслідування, однак італійська влада проігнорувала цю пропозицію.

Джерело: www.112.ua