Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Астраханський ГПЗ в Росії зупинив роботу – що відомо

У Росії 1 квітня зупинив роботу Астраханський газопереробний завод. Підприємство припинило перероблення сировини, випуск товарного автобензину та дизельного пального.

Про це пише Reuters, посилаючись на джерела.

Зазначається, що роботу припинили через ремонт технологічного трубопроводу на Астраханському ГПЗ. Представник заводу стверджує, що її запустять, але не уточнив терміни.

Зараз дивляться

Потужність заводу, який входить до групи Газпром, не має великого значення для виробництва пального в Росії. Але його зупинка, ймовірно, посилить занепокоєння Москви щодо широкомасштабних зупинок нафтопереробних потужностей через атаки безпілотників на НПЗ.

Компанія Газпром переробка, до складу якої входить це НПЗ, після публікації Reuters підтвердила зупинку Астраханського газопереробного заводу.

— 30 березня на Астраханському ГПЗ для виконання ремонту технологічного трубопроводу було короткочасно зупинено установку з первинної переробки конденсату. 1 квітня ремонтні роботи завершено. Після проведення пускових операцій вироблення світлих нафтопродуктів буде відновлено, – зазначають газовики.

Завод розташований на березі Каспійського моря може переробляти близько 8340 тонн газового конденсату на добу.

За січень-грудень 2023 року Астраханський ГПЗ переробив 1,65 млн тонн сировини, виробив 0,7 млн тонн автомобільного бензину (1,6% від загального виробництва у РФ), 0,49 млн тонн дизельного пального (0,6%), майже 0,3 млн тонн мазуту (0,7%).

2 квітня була здійснена атака далекобійними безпілотниками по нафтопереробному заводу (НПЗ) в Татарстані. Джерела у ГУР повідомили, що це була спецоперація СБУ та української розвідки.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-03 09:49:12