Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Арку дружби народів треба демонтувати повністю – висновок Інституту нацпам’яті

Український інститут національної пам’яті вважає, що Арку дружби народів у Києві необхідно демонтувати повністю. Нещодавнього перейменування на Арку свободи українського народу недостатньо.

Такого висновку дійшла експерта комісія УІНП, повідомив Інтерфакс.

Фахівці УІНП зазначили, що об’єкт належить до символіки російської імперської політики.

Зараз дивляться

— Розміщена в Хрещатому парку міста Київ Арка дружби народів, що присвячена подіям, пов’язаним зі здійсненням російської імперської політики та її глорифікацією (встановлена 1982 року з нагоди 60-річчя утворення СРСР і 65-річчя Жовтневого перевороту 1917 року), належить до символіки російської імперської політики й підлягає повному демонтажу, – йдеться у висновках комісії.

В інституті зазначили, що попри перейменування об’єкта на Арку свободи українського народу, монумент репрезентує радянські ідеологеми й конотації, тому становить загрозу національній безпеці України.

У травні 2022 року Київська міська рада ухвалила рішення про декомунізацію Арки дружби народів і перейменувала її на Арку свободи українського народу.

Арка Свободи українського народу (колишня арка Дружби народів) – це скульптурна композиція в центрі Києва, на території Хрещатого парку, поблизу Європейської площі. Об’єкт був відкритий у 1982 році, в межах святкування 1500-річчя Києва.

Спочатку під аркою були розташовані дві скульптурні групи. Одна з них – бронзова скульптура двох робітників, яка символізувала “возз’єднання України з РФ”. У квітні 2022 року під час демонтажу скульптури у фігури, яка символізувала російського робітника, відпала голова, що багато хто сприйняв як символічний знак.

Джерело: Інтерфакс-Україна
Інститут національної пам’яті, Київ

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-03-29 17:14:41