Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Apple розкрила подробиці сканування фото на iPhone: конфіденційність під захистом

Компанія Apple пояснила, як працюватиме система сканування фото і чому користувачам не варто турбуватися про конфіденційність даних.

Подробиці про перевірку фотографій на наявність дитячого порно Apple розкрила в офіційному FAQ.

6 серпня стало відомо про плани Apple посилити захист дітей – сканувати зашифровані фото користувачів перед вивантаженням в iCloud. Але через ініціативу компанію звинуватили в порушенні приватності.

Подібна перевірка працює і в сервісі Повідомлення, але вона не має нічого спільного з системою iCloud. Вона покликана уберегти дітей до 12 років від небажаного контенту.

Дані не передаються Apple, а сам захист необхідно активувати вручну на пристроях. Перевірка фото відбувається на пристрої в зашифрованому вигляді.

Як працюватиме система перевірки на наявність дитячого порно на iPhone користувачів

  • Система працюватиме з тими фотографіями, які вивантажилися в хмарне сховище iCloud. Щоб уникнути перевірок, досить відключити цю функцію;
  • Apple дізнається про акаунти, в яких знайшли знімки, що збігаються з базою фото самої Apple;
  • Компанія не буде переглядати фото — бази даних зашифровані текстовим кодом, і Apple буде шукати певні текстові комбінації, які створюються при наявності певних фото;
  • Система перевіряє тільки фото в хмарному сервісі iCloud. Технологія не розроблялася для інших цілей.

Що ще може сканувати система

  • Система сканує фотографії, порівнюючи з базою фото, створеною правозахисними організаціями;
  • Компанія буде сама вирішувати про передачу даних владі після ретельної перевірки результатів сканування;
  • Apple не планує адаптувати систему для інших цілей на прохання уряду, зокрема для стеження за користувачами та сканування інших даних.

За словами корпорації, система буде запущена тільки в США, а для впровадження по всьому світу необхідно вести діалог з владою.

Експерти з кібербезпеки раніше розкритикували систему аналізу фото Apple. Алгоритми хешування не відрізняються надійністю, і якщо Apple дозволить урядам контролювати базу даних контенту, цей інструмент може використовуватися для стеження за користувачами.

Метод аналізу схожий на принцип роботи Apple Photos – технологія сама може визначати, що зображено на фото.

Джерело: Apple

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-10 15:37:41