Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Місто і регіон

Антирабічна допомога: ніжинців кусають собаки, а жителя району – миша


За 6 місяців 2020 року в місті Ніжині зареєстровано 69 звернень за медичною допомогою після отриманих укусів тварин.

Це значно менше у порівнянні з 115 зверненнями за 6 міс. 2019 року.

Найменша кількість звернень була в період жорсткого карантину з березня по травень, коли активність мешканців міста та їх господарська діяльність були значно знижені.


Роки / звернення 2019 2020
Місяці року

Січень 15   7
Лютий 12   10
Березень 16   7
Квітень 20   8
Травень 36   18
Червень 16   19

Щеплення в поточному році призначені 12 покусаним особам, з них в 3 випадках комбіновані; одна покусана від щеплень відмовилась, ще двом курс щеплень перервали.

Направлено 55 повідомлень про укуси в лікарню ветеринарної медицини. Отримані 48 довідок з результатами обстеження тварин. Мають місце випадки видачі довідок спеціалістами ветеринарної медицини із запізненням.

Вогнищ сказу в м. Ніжині не зареєстровано.

В Ніжинському районі за 6 місяців поточного року зареєстровано 19 звернень покусаних, що на 5 випадків менше у порівнянні з 24 зверненнями 2019 року.

Роки / звернення 2019 2020
Місяці року

Січень 4   4
Лютий 1   5
Березень 2   2
Квітень 5   2
Травень 8   1
Червень 4   5

Антирабічні щеплення призначені 1 покусаному дикою твариною (миша). Повідомлень про укуси в лікарню ветеринарної медицини направлено 18. Отримані 16 довідок з результатами обстеження тварин.

Ускладнюють ситуацію порушення правил утримання домашніх тварин власниками, їх неповне охоплення імунізацією проти сказу та зростання кількості безпритульних собак в м. Ніжині.

Викликає занепокоєння не вирішена проблема безпритульних тварин, відсутність заходів впливу, щодо стихійного розселенням собак поблизу місць торгівлі продуктами та біля закладів громадського харчування, що є передумовою формування осередків сказу міського типу. Тому епідеміологічний нагляд направлений на попередження захворювань на сказ та зниження ризику зараження як людини так і тварин.

Шановні ніжинці та жителі Ніжинщини! Дбайте про своє здоров’я і обов’язково звертайтеся за медичною допомогою після укусів тварин.

За матеріалами sanepidem.ucoz.com
С.С. Замишляк, лікар епідеміолог
Ніжинського МВ ДУ «ЧОЛЦ МОЗ
України»
Фото 
Нонна Литвиненко

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: mynizhyn.com