Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Аномальні снігопади загрожують із теплом «затопити» Чернігівщину

Справжня зима, на яку всі так довго чекали, тепер, напередодні календарної весни, ніяк не хоче здавати своїх рубежів.

«Зараз у нас аномально холодний період погоди. Середньодобова температура повітря нижча за норму на 10-11 градусів»,- Руслан Овсєєнко, начальник Чернігівського обласного центру з гідрометеорології.

Така морозна температура точно збережеться до 20 лютого включно. Далі якихось більш-менш правильних прогнозів чернігівські синоптики наразі давати не можуть. Проте, проводячи аналогії з минулими роками, зазначають: що довше буде холод, то більш несподівано завітає тепло.

«Скоріш за все, буде так, що закінчиться цей холодний період і буде дуже швидке наростання тепла»,- Руслан Овсєєнко, начальник Чернігівського обласного центру з гідрометеорології.

Сьогодні такий значний сніговий покрив спонукає задуматись, як із часом вирішувати ще одну проблему, що невдовзі може прийти на зміну заметілям і морозам.

«Оцей сніговий покрив є по всій території області. Вся область в снігу. І хоч би якою була весна, хоч би якою була інтенсивність танення, зараз можна казати, що на малих річках і тимчасових водотоках буде значне підняття рівнів води»,- Руслан Овсєєнко, начальник Чернігівського обласного центру з гідрометеорології.

Якщо ж водойми захаращені в межах населених пунктів, то можливі підтоплення житлового сектору. Що ж стосується великих річок, то тут рівень повеней важко спрогнозувати, адже багато води може ввійти в землю, не створивши проблеми.

«Снігу, мабуть, трішки більше за норму на цю дату, але земля дуже мало промерзла. Всього 10-15 сантиметрів, попри всі ці морози»,- Руслан Овсєєнко, начальник Чернігівського обласного центру з гідрометеорології.

Загалом же більш точні прогнози – як стосовно повеней, так і стосовно погоди на початок весни – синоптики зможуть дати лише наприкінці цього місяця або на початку наступного.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

16.02.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова