Новини Чернігова

Анастасія Меркушина та Артем Тищенко виграли спринт на чемпіонаті України з літнього біатлону: результати

Анастасія Меркушина вперше перемогла на ЛЧУ в спринті, Підручний – поза подіумом серед чоловіків.

На літньому чемпіонаті України з біатлону розіграли медалі в перших гонках турніру. Національна першість розпочалася зі спринтерських гонок серед чоловіків і жінок.

Через обмеження, пов’язані з воєнним станом, організатори скоротили цьогорічну програму чемпіонату до двох змагальних днів і чотирьох дисциплін: окрім спринту, біатлоністи також змагатимуться в гонці переслідування.

Чемпіонкою України в жіночому спринті стала чотириразова призерка чемпіонатів світу Анастасія Меркушина, для якої цей старт був другим у сезоні: після літнього чемпіонату світу в Рупольдінгу, де її найкращим результатом був фініш у топ-5 суперспринту.

Біатлоністка безпомилково відпрацювала на вогневих рубежах і фінішувала з найкращим часом серед учасниць – 19:54.0. Меркушина на понад хвилину випередила Дар’ю Блашко, яка посіла друге місце з одним колом штрафу. Трійку призерок замкнула Любов Кип’яченкова.

Дар’я Блашко здобула “срібло” на біатлонному турнірі Martin Fourcade Nordic Festival: результат

Востаннє Меркушина перемагала в особистій гонці на літньому чемпіонаті України в 2016 році – в персьюті. Саме у спринті це перша перемога на цьому турнірі в кар’єрі біатлоністки.

Серед чоловіків титул здобув Артем Тищенко, для якого цей старт став першим у сезоні. Біатлоніст також чисто пройшов стрільбу, але переміг із перевагою лише 6.09 секунди. Це його перший титул ЛЧУ з 2020 року, коли він переміг у гонці переслідування, та перший саме у спринті з 2019-го.

Через три хиби на вогневих рубежах Руслан Ткаленко залишився зі “сріблом”, тоді як Антон Дудченко з двома посів третє місце. Лідер збірної, чемпіон світу 2019 року Дмитро Підручний, зупинився на шостій позиції з трьома штрафними й 39.01 с відставання від Тищенка.