Україна і світ

Альтернативні джерела енергії: особливості зеленого тарифу

Будівельні матеріали м.Ніжин

Прогресивність альтернативної енергетики неможливо заперечувати. Сьогодні практика її використання поширена у більшості країн світу.

Що таке зелений тариф та що він передбачає – читайте далі в матеріалі Фактів ICTV.

Зелений тариф в Україні

Згідно з Державною програмою, про зелений тариф на електричну енергію для приватних домоволодінь, кожен бажаючий отримує можливість підключити сонячну електростанцію і продавати електроенергію за пільговою ставкою.

Тобто зеленим називається тариф, при якому держава проводить закупівлю електроенергії за підвищеною ціною у приватних осіб і організацій, які застосовують альтернативні джерела енергії.

До таких джерел енергії відносяться вітряні установки, сонячні панелі, біологічне паливо та невеликі гідростанції. Сонячна енергія – найпопулярніше і найдоступніше джерело енергії.

Відповідно, встановивши у себе сонячні батареї чи вітряні установки, людина може не лише забезпечити свій дім необхідною енергією, а й продавати залишок державі.

Сьогодні приватні користувачі мають дозволену потужність до 30 кВт. Натомість можливості підприємств більш розширені. Їм дозволено використовувати обладнання виробників з інших країн.

Вигідність зеленого тарифу

Окрім турботи про навколишнє середовище, це ще хороший спосіб заробітку.

Встановлення альтернативних джерел енергії окупається в короткі терміни, навіть з урахуванням купівлі та діючих тарифів.

На вигідність зеленого тарифу впливають:

  • вид електростанції – сонячні, вітряні, теплові, вторинні тощо;
  • її потужність;
  • споживання – чим менше ви споживаєте, тим більше піде на продаж по зеленому тарифу;
  • розміщення – правильно обране місце розташування може в кілька разів збільшити кількість отримуваної енергії;
  • якісні матеріали – забезпечить безперебійну і продуктивну роботу;

Зелений тариф у законодавстві

Коли використання альтернативної енергії було менш популярним, люди, що встановлювали сонячні панелі з метою енергозбереження, зазнавали витрати.

Введення зеленого тарифу вирішило проблему нерентабельності застосування сонячної енергії в Україні.

Громадяни можуть не тільки забезпечити себе джерелом енергії, але і заробити. Виплата сум проводиться за курсом євро до гривні. Таким чином, закріплення зеленого тарифу на законодавчому рівні, призвело до позитивних змін економічного життя в країні, починаючи від приватних осіб і закінчуючи великими виробниками.

Станом на 24 лютого 2022 року ставки на продаж електроенергії за зеленим тарифом становили:

  • підключення в 2020-2024 роках – €0,163/кВт-год;
  • підключення в 2025-2029 роках – €0,146/кВт-год.

Активна фаза війни з РФ, яка прийшла в Україну, поставила під загрозу подальші виплати по діючим ставкам.

Тому, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), встановила зелені тарифи на електроенергію, вироблену з альтернативних джерел на період військового стану в країні.

Відповідне рішення НКРЕКП ухвалила 26 квітня на засіданні у формі відкритого слухання. Тепер буде так:

  • виплати по Зеленому тарифу під час військового стану будуть здійснюватись, але змінилась сама модель оплати за продаж згенерованої електроенергії сонячними електростанціями. Ціна за проданий 1 кВт тепер буде в кожній області свій і він складатиме в середньому 1.68 грн;
  • усі виплати по ставкам, які вказані у власників СЕС в договорах будуть виплачені в повному обсязі після 45 днів від завершення військового стану в країні;
  • будувати сонячні електростанції під час військового стану можна, але отримати договір на продаж електроенергії по умовам Зеленого тарифу зможуть лише ті, хто отримав технічні умови до 24 лютого.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-25 16:15:01

Магазин Автозапчастин м.Ніжин