Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Альтернативна служба в Україні під час мобілізації: що відомо

Фото: Верховна Рада

Альтернативна служба – це невійськова служба, яка запроваджується замість проходження строкової військової служби. Відповідно до Конституції України, виконання військового обов’язку може бути замінене, якщо воно суперечить релігійним переконанням людини, не дозволяє користуватися зброєю тощо.

Закон України Про альтернативну (невійськову) службу дозволяє службу, яка запроваджується замість проходження строкової військової служби, і має на меті виконання особою обов’язку перед суспільством. Проте строкова військова служба була скасована з початком військових дій на території України, а указом Президента у 2024 році запроваджено загальну мобілізацію.

Чи можлива альтернативна служба під час мобілізації та чи дійсна раніше пройдена альтернативна служба в Україні у 2024 році – читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Зараз дивляться

Чи можлива альтернативна служба під час мобілізації 2024

Юристи Безоплатної правничої допомоги зазначили, що перелік осіб, які не підлягають мобілізації під час воєнного стану, наведено у Законі України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію (стаття 23).

У ньому немає згадки про можливість відстрочки для осіб, які раніше проходили альтернативну службу. Це право надається лише в мирний час. Під час проведення мобілізації, альтернативна служба в Україні не застосовується. Захист території України є обов’язком кожного громадянина віком від 18 до 60 років. Тому релігійні та інші переконання не є підставою для звільнення від мобілізації.

Юристи відмітили, що проаналізувавши чинне законодавство України щодо питання альтернативної служби під час мобілізації, можна побачити законодавчу прогалину. Наразі не існує окремого нормативного документа, який би регулював це питання.

Закон України Про альтернативну (невійськову) службу дозволяє такий вид під час строкової військової служби, якої наразі немає. Також в умовах воєнного чи надзвичайного стану законодавцем можуть встановлюватися окремі обмеження прав громадян на проходження альтернативної служби із зазначенням їх строку дії.

Отже, альтернативна служба в Україні у воєнний час не застосовується.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-22 12:30:02