Україна і світ

Альтернатива МВФ: Де Україна може взяти гроші

Альтернатива МВФ: Де Україна може взяти гроші

Джерело: 112.ua

Оригінал на сторінці Данила Моніна в Facebook

Підготував більший список де взяти гроші і як жити без МВФ і мати можливість виконувати ті реформи, які хоче виконувати президент для громадян своєї країни, а не сковувати свої дії через позицію МВФ.

1. Адміністрація Трампа. USAID 1 млрд на рік. Приклад – Порошенко отримав 1 млрд на 5 років в 2014-2015-2016 роках під 1,84-1,85-1,47% річних у доларах. Потрібні переговори з Трампом (американською Адміністрацією).

2. Китайські кредити під проекти співробітництва. Зазвичай ставки кредиту 3-5%. Можливо під інфраструктурні проекти з китайськими компаніями або спільними підприємствами з Китаєм. В цілому, щоб отримувати гроші від КНР, нам потрібно залучити великі китайські держкорпорації сюди, стати учасником Інфраструктурного банку (суми обмежені проектами).

3. Євробонди під відсоток. Зараз Мінфін веде переговори щодо залучення євробондів в євро на 7 років. Зазвичай не більше 2-3 млрд в рік.

4. Валютні ОВДП на українському ринку для віддачі за кордон. Ставка 4-5% в євро, 5-7,5% в доларах. Для мінімізації девальваційного ефекту не більше 0,5-1 млрд на рік. Якщо при новій владі потік приватних іноземних інвестицій збільшиться з 2 до 5-7 млрд в рік, то цей інструмент може бути розширений до 2-х млрд в рік без девальваційного ефекту.

5. У НБУ – власні резерви і выкупка валюти на міжбанку – близько 1 млрд на рік. Дозволяє виплачувати відсотки (близько 180 млн в рік) і тіло кредиту МВФ 833 млн в рік.

6. Кредитні ноти у населення під заклик президента України (до 4 млрд доларів на термін 1-2-3-4 року). Можлива ставка 6% в доларах.

7. Валютні ОВДП на внутрішньому ринку – випуск нових ОВДП для заміщення погашаються старих ОВДП у валюті на більш пізній термін (200-600 млн в місяць). В постійній роботі Мінфіну (в обігу близько 5 млрд доларів валютних ОВДП).

8. Випуск гривневих ОВДП для покриття дефіциту бюджету (частково проводиться Мінфіном). Але з урахуванням високої ставки НБУ – дорогі в обслуговуванні.

9. Скорочення витрат бюджету. В цілому дефіцит в 2015-2018 роках не перевищував 2,2% ВВП. Прогноз на 2019 рік – до 1,5% ВВП. Резервів багато. М’який варіант – стримування зростання держвитрат.

10. Розпродаж державної власності належить бюджету (можна почати з Департаменту з управління справами).

11. Розпродаж державних підприємств (оцінка активів 1,35 трлн гривень). Разом 3500 держпідприємств – їх мінімізація.

12. Розпродаж державних земель (11 млн га). Зараз в основному в оренду, часто нелегальної) – по 1 млн га на рік. Спільно з запуском ринку землі.

Я думаю маючи в запасі такий спектр можливостей – можна їх використовувати в різному обсязі для побудови самостійної політики, спрямованої на зростання нашої економіки.

Данило Монін

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику “Думка”, ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи


Джерело: www.112.ua