Місто і регіон

Актуальна інформація щодо захворюваності на кір.

Актуальна інформація щодо захворюваності на кір.
 

Ніжинський міськрайонний відділ ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляє, що по м. Ніжин та Ніжинському району в 2018 році зареєстровано різкий ріст захворюваності на кір.

Так, за 11 місяців 2018 року по  м. Ніжин зареєстровано 105 випадків захворювання на кір (інтенсивний показник – 147,0 на 100 тисяч населення), серед них 39 осіб (37,1%) це діти до 17 років. Госпіталізовано в інфекційне відділення НЦМЛ ім. М. Галицького – 92 особи (87,6%).

В Ніжинському районі за 11 місяців 2018 року зареєстровано 38 випадків захворювання на кір (інтенсивний показник – 138,9 на 100 тисяч населення), серед них 17 осіб (44,7%) це діти до 17 років. Госпіталізовано в інфекційне відділення Ніжинської ЦРЛ – 35 осіб (92,1%).

В травні 2018р. зареєстрований спалах кору серед підопічних Ніжинського дитячого будинку-інтернату, коли захворіло 12 осіб, в тому числі 1 дитина, а по Ніжинському районі в квітні-травні 2018р. було зареєстровано 2 спалахи кору: перший сім'я з с. Хомівка (захворіло – 7 дітей), другий в Безуглівському НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ст. (захворіло – 6 дітей).

До 2018 р. випадки захворювання на кір по Ніжинському району не реєструвались протягом останніх 5-ти років, а по м. Ніжин останні випадки захворювання були в 2006р. Основна причина різкого росту захворюваності на кір – низький відсоток охоплення профілактичними щепленнями населення. Щоб зупинити поширення хвороби необхідно, щоб рівень вакцинації населення (колективний імунітет) складав не менше 95%. Однак, згідно статистичних даних, протягом останніх років охоплення профілактичними щепленнями дитячого населення проти кору в м. Ніжин складало 44,9% – 74,3%, а в Ніжинському районі  22,3% – 74,55%.

Тож єдиним надійним способом захисту від кору та зупинення поширення даної інфекції є вакцинація. На сьогоднішній день щеплення проти кору, згідно календаря щеплень, проводиться безкоштовно, а лікувально-профілактичні заклади міста та району забезпечені коровою вакциною в достатній кількості.

За інформацією Ніжинського міськрайонного відділу 

ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України»

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: mynizhyn.com
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:
[easy-social-like facebook=”true” facebook_follow=”true” skin=”metro” counters=0 align=”left”]
[easy-social-share buttons=”facebook,twitter,vk,ok” counters=1 counter_pos=”topm” total_counter_pos=”before” style=”button” point_type=”simple”]

Close