Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Акциз на тютюн має залишитись в місцевих бюджетах : облрада підтримала ініціативу «Нашого краю»

Акциз на тютюн має залишитись в місцевих бюджетах : облрада підтримала ініціативу «Нашого краю»

Позиція*

Депутати Чернігівської обласної ради підтримали ініціативу представників «Нашого краю» і направили звернення до Верховної Ради України щодо необхідності зберегти акцизний податок з тютюну в бюджетах громад.

Про це розповів керівник фракції «Нашого краю» в облраді Сергій Баришовець.

За його словами, звернення адресували спікеру Верховної Ради України Дмитру Разумкову та голові Комітету з питань фінансів, податкової та митої політики Данилі Гетманцеву.
 

Як пояснив Сергій Баришовець, депутатський корпус підтримав думку про те, що роздрібний акциз на тютюн варто залишити в бюджетах громад, адже місцева влада більше за центральну зацікавлена в контролі сплати цього податку.

Натомість норма законопроєкту № 5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», по між іншого, позбавляє бюджети територіальних громад 5% акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів.

Для бюджетів усіх територіальних громад України це втрата 2,9 млрд грн доходів. Зокрема, бюджет Остерської громади втратить 1,7 млн грн, а бюджет Носівської – майже 2 мільйони гривень.

«Місцевий акциз на сьогодні також є дієвим інструментом боротьби з тіньовою економікою та контрабандою», – наголосив керівник фракції.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
06.08.2021

Залишити відповідь