Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Агресивні методи та народні засоби: чим змити монтажну піну з рук та одягу


Відіпрати речі або руки інколи буває важко, особливо, якщо ви забруднили їх чимось на кшталт монтажної піни. Як і чим змити її – читайте поради у нашому матеріалі на Фактах ICTV.

Чим змити монтажну піну

Для того, щоб не перейматися забрудненням, під час роботи з агресивними рідинами обов’язково захищайте шкіру рук гумовими рукавичками. Однак, якщо ви не вгледіли і монтажна піна все ж таки потрапила на речі або частину тіла, то допоможуть відповідні засоби, а також народні методи.

  • Очищувач піни

Це ефективний аерозольний засіб, здатний розчинити однокомпонентну поліуретанову монтажну піну. Активними компонентами очищувача виступають ацетон і/або метилацетат. Залежно від концентрації засобу, очищувач піни може розчинити як свіжу, так і затверділу монтажну піну.

  • Народні методи

Якщо ви переймаєтеся через агресивний вплив хімічних засобів, можна застосувати сіль, олію та медичний препарат, щоб змити монтажну піну з рук та одягу.

Чим змити монтажну піну з рук

Хімічні засоби містять у своєму складі агресивні речовини, тож у великій кількості застосовувати їх не радимо, оскільки це може призвести до подразнення шкіри.

Як швидко очистити нігті від бруду

Фото: Pixabay

Перше правило – варто змивати монтажну піну з рук й інших частин тіла щойно забруднились, поки герметик не схопився. Для початку протріть поверхню серветкою, а далі нанесіть на шкіру жирний крем або олію. Через 20-30 хвилин варто потерти забруднену ділянку щіткою або пемзою і знову обробити зволожувальним засобом.

Якщо ж у вас не вийшло одразу прибрати герметик, знадобляться засоби з ацетоновмісними речовинами. Серед них аерозольний розчинник, манікюрна рідина, вайт-спірит, бензин, гас. Просто змочіть ватний диск чимось із перерахованого та потріть поверхню. Якщо не виходить одразу впоратися із забрудненням, доведеться залишити його на декілька хвилин.

Після цього ретельно помийте руки, використайте скраб і крем. Важливо працювати з відчиненими вікнами, у масці та рукавичках. Це допоможе уникнути вдихання токсичних парів та потрапляння герметику на інші ділянки тіла.

Серед народних альтернативних методів, які допоможуть змити монтажну піну з рук: рослинна олія, кам’яна сіль і медичний препарат димексид.

  • Рослинна олія

Її варто трошки нагріти, занурити в рідину рушник і накрити забруднення. Почекайт 10-30 хвилин, трошки потріть та змийте.

  • Кам’яна сіль

Сіллю варто протерти місце з залишками матеріалу на руці та промити водою з милом. Повторювати процедуру можна кілька разів, поки не зійде весь шар піни.

Соль

Фото: Unsplash

  • Димексид

Змочіть забруднену ділянку розчином цього препарату і залиште засіб на 1-2 хвилини для розсмоктування. Далі витеріть ганчіркою і добре промийте водою з милом. Оскільки препарат може всмоктуватися через шкіру – прочитайте протипоказання до його використання.

Чим прибрати монтажну піну з одягу

В’язаний одяг і речі з трикотажу не піддаються очищенню, тож їх, швидше за все, доведеться викинути.

Проте у більшості випадків прибрати монтажну піну цілком можливо. Далі розповімо про основні правила.

  • Не намагайтеся відтерти

Щоб повністю ліквідувати забруднення, не намагайтеся відтерти його у свіжому вигляді. А робіть це після застигання монтажної піни.

  • Візьміть гострий предмет

Після застигання піну обережно зішкрібають ножем, лезом або іншим гострим предметом.

  • Додайте сольовий розчин

У деяких випадках (наприклад, на ворсистих тканинах) ефективний такий спосіб: після видалення верхнього шару піни ділянка протирається губкою, змоченою у сольовому розчині.

Якщо використовувати розчинник, то одяг, імовірно, втратить свій вигляд.

  • Морозилка

Ще одним ефективним народним методом, який допоможе прибрати монтажну піну з одягу, є морозилка. Покладіть туди забруднену річ, а через кілька годин дістаньте одяг і зшкребіть забруднення. Завдяки морозу піна почне кришитися і прибрати її буде набагато простіше.

Фото: Pixabay

Проте варто врахувати, що слід все ж залишиться. Після первинного очищення річ варто обробити засобом для виведення плям або неагресивним розчинником, на кшталт рідини для зняття лаку.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

До речі, раніше Факти ICTV давали перелік ефективних методів, як відмити руки від горіхів.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-05 11:30:17