Місто і регіон

Аграрії Ічнянщини – серед лідерів у галузі рослинництва – ПравдаТУТ Ніжин

За підсумками минулого року Чернігівщина – серед лідерів у галузі рослинництва. Свій внесок зробили й аграрії Ічнянщини. Ічнянці минулого року мали вал зерна у понад 429 тисяч тонн, поступившись Бобровицькому району.

– З початку сезону для більшості сільгоспкультур складні погодні умови, прохолодна весна були не такими сприятливими, – зазначив керівник приватного сільськогосподарського підприємства «Фортуна» Іван Пащенко (с. Южне Парафіївська ОТГ). – Щоб зберегти показник врожайності, застосовували високі технології – незамінні помічники аграріїв: якісні мікродобрива та стимулятори росту. У середньому зібрали 100 ц/га зернових на площі понад 6 га, тобто вийшли на той показник, який очікували.

Чернігівщина перетнула чотиримільйонну позначку зібраного врожаю зернових та зернобобових культур: отримано майже 4,9 мільйона тонн. Це на 808 тисяч тонн або майже на 20% більше попереднього рекорду 2017 року. Рівень урожайності склав 68,5 центнера з гектара (+ 9,7 центнера з гектара).

У загальнодержавному рейтингу валового збору зернових наша область – третя. За врожайністю – четверта. Крім того, перша – за валовим збором жита, вівса та картоплі, друга – за врожаєм кукурудзи на зерно.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Підготувала Світлана Цюпка


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua